Facebook Google+ Twitter

Polski inżynier porwany w Pakistanie żyje

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-05 10:40

W rozmowie z Polskim Radiem potwierdził to człowiek, który kontaktował się z porywaczami.

Analityk i komentator Aimal Khan, pracujący w jednym z instytutów politologicznych w Islamabadzie poinformował Polskie Radio, że kilka dni temu został poproszony przez osobę z Unii Europejskiej o sprawdzenie, czy inżynier jest bezpieczny. Rozmówca Polskiego Radia kontaktował się z tymi ludźmi i dowiedział się, że żyje i nadal jest w ich rękach. Według niego, ludzie przetrzymujący Polaka są w nastroju do prowadzenia negocjacji i targów.

Aimal Khan uważa, że sytuacja nadal jest trudna, choć liczy na pozytywny rozwój wydarzeń. Twierdzi, że porywacze przedłużą ultimatum o kilka dni, ale jeżeli nie będzie odpowiedzi, to sytuacja stanie się trudna do przewidzenia.

Według informacji innych ekspertów, porywacze stawiają żądania polityczne dotyczące uwolnienia aresztowanych talibów oraz wycofania sił rządowych z terytoriów plemiennych, gdzie walczą one z ekstremistami. Skłonni są także do rozmowy o okupie.

W rękach trudnych do zidentyfikowania grup przebywa obecnie w Pakistanie, oprócz Polaka, także Chińczyk, Amerykanin, Afgańczyk i Irańczyk. W niewoli pozostaje także pewna grupa urzędników lokalnej administracji pakistańskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.