Facebook Google+ Twitter

„Polski kandydat do Oscara w Rudzie Śląskiej”

„Polski kandydat do Oscara w Rudzie Śląskiej” – czyli przegląd filmowy w ramach Programu Młodzież w Działaniu.

bilety na seanse do pobrania ze strony www.me.org.pl / Fot. Piotr Mazurek„Polski kandydat do Oskara w Rudzie Śląskiej” – czyli przegląd filmowy w ramach Programu Młodzież w Działaniu.


Fundacja internationaler Bund Polska wraz z partnerami: Stowarzyszeniem "Młodzi Europy" oraz Młodzieżową Radą Miasta Ruda Śląska gościły wczoraj tj. 21.10.2010r. prawie setkę osób na premierowym seansie przeglądu filmów „Odczarowanie demokracji” realizowanym w ramach projektu Akademia Aktywności Społecznej w Rudzie Śląskiej w Kinie.

Pierwszym obrazem, jaki młodzież uczestnicząca w projekcie mogła obejrzeć, był polski kandydat do Oskara "Wszystko co kocham" w reżyserii Jacka Borcucha.


Ten film, jak to ujęła Komisja Oscarowa powołana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego, „ma w sobie wiele wigoru i ciepła, jest też ciekawą próbą zmierzenia się z naszą skomplikowaną i tak trudnoprzekładalną na ekran niedawną przeszłością. Film przeszedł pozytywnie próbę publiczności, był też już pokazywany w USA i spotkał się tam z bardzo ciepłym przyjęciem. Daje to gwarancję, że nawet jeśli nie uda się i w tym roku polskiemu filmowi zdobycie nominacji do Oskara, wzbudzi on sympatię, zainteresowanie i będzie godnie reprezentować nasze kino”.

Wczorajszy seans potwierdził, że młodzież chce oglądać filmy mówiące o naszej najnowszej historii, ale obrazy te powinny zawierać szczerość, bezpretensjonalność i nie silić się na mesjanizm. Prezentacja filmu była poprzedzona zaprezentowaniem najważniejszego celu projektu, jakim jest rozwój osobisty młodzieży, która chce brać aktywny udział w organizacjach pozarządowych. Następnie interesującą prelekcją wygłosił filmoznawca - dr Paweł Ciećwierz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.