Facebook Google+ Twitter

Polski Komiet Solidarności z Kubą

We wtorek, 23 kwietnia, w Galerii Porczyńskich w Warszawie oficjalnie powołano Polski Komitet Solidarności z Kubą. W jego skład weszli min. Lech Wałęsa, Tadeusz Mazowiecki, Leszek Balcerowicz i Marek Antoni Nowicki, prezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Polski Komitet Solidarności z Kubą / Fot. Agnieszka Gierczak
Instytut Lecha Wałęsy, który zajmuję się szerzeniem postaw demokratycznych, w ubiegłym roku powołał do życia Program Polska Solidarna z Kubą. Głównymi założeniami tej inicjatywy jest wspieranie kubańskiej opozycji i budowa społeczeństwa obywatelskiego na wyspie. Wielu spośród członków Komitetu ma opozycyjną przeszłość, np. Czesław Bielecki czy Bogdan Lis. Ci ludzie pragną podzielić się z Kubańczykami polskimi doświadczeniami związanymi z przemianą ustrojową i pomóc w odniesieniu ich do kubańskich realiów.

Polski Komitet Solidarności z Kubą / Fot. Agnieszka GierczakBardzo ważnym punktem programu jest rozpowszechnienie wiedzy na temat obecnej sytuacji na Kubie. Organizatorzy pragną to osiągnąć dzięki organizowaniu debat, spotkań i wydarzeń kulturalnych, które zainteresowałyby młodych Europejczyków, a w szczególności oczywiście Polaków. Konkretną pomocą dla Kubańczyków będą stypendia bądź staże w Polsce dla Kubańczyków. Polski Komitet Solidarności z Kubą / Fot. Agnieszka Gierczak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.