Facebook Google+ Twitter

Polski koncert w Londynie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-14 17:43

Kayah, Bajm, Lady Pank, Monika Brodka, Wilki i Bracia - wystąpią - między innymi - 7 września na jednodniowym festiwalu polskiej muzyki rozrywkowej na stadionie Wembley w Londynie. Koncerty rozpoczną się w południe a zakończą około 22.00.

Telewizja Polska chce w ten sposób zainaugurować swoją jesienną ramówkę i umożliwić brytyjskiej Polonii spotkanie z rodzimymi gwiazdami.

Na Wembley występowali między innymi: Simply Red, Rod Stewart, Carlos Santana, Bruce Springsteen czy Stevie Wonder. Jedną z prestiżowych nagród odbierał tam zespół The Beatles, a Martin Luther King dwunastokrotnie przemawiał.

Wspomnienia związane z tym stadionem ma również polski piłkarz Jan Tomaszewski, który od słynnego meczu 17 października 1973 zasłynął jako "człowiek, który zatrzymał Anglię". Dzięki niemu Polska z Anglią zremisowała 1:1, co pozwoliło nam awansować do Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 1974 roku. Brytyjska prasa pisała wtedy o tym meczu: "Tomaszewski - Anglia 1:1".

W styczniu tego roku Jan Tomaszewski skończył 60 lat. On także będzie jednym z gości wrześniowego koncertu w Londynie. Podkreśla jednak, że ówczesne sukcesy polskiej piłki były zasługą trenera drużyny narodowej - Kazimierza Górskiego.

Wstęp na wrześniowy koncert jest bezpłatny. Telewizja Polska będzie relacjonowała występy gwiazd, a wieczorem zaplanowano transmisję 2 godzin koncertu.

Współorganizatorem koncertu jest jeden z największych polskich banków, który w ubiegłym roku jako pierwszy otworzył - z myślą o Polonii - filię w Londynie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.