Facebook Google+ Twitter

Polski konsul w Kanadzie prowadził pod wpływem alkoholu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-16 09:54

Polskiemu konsulowi w Vancouver może zostać postawiony zarzut spowodowania wypadku samochodowego pod wpływem alkoholu. Kanadyjskie media poinformowały, że do zdarzenia doszło w ostatni piątek.

Według dziennika Vancouver Province, w piątkowe popołudnie czarne Volvo z dyplomatycznymi tablicami rejestracyjnymi uderzyło w przód wozu strażackiego wracającego do remizy. Po wypadku kierowca nawet się nie zatrzymał. Strażacy włączyli więc syreny alarmowe i pojechali za nim. Dogonili uciekiniera dzięki temu, że utknął on w korku. Po wylegitymowaniu okazało się, że kierowcą Volvo jest polski konsul generalny w Vancouver.

Po zdarzeniu został zabrany na posterunek policji, gdzie poddał się dwóm testom alkomatem. Wykazały one 2,6 promila alkoholu we krwi, co oznacza ponad trzykrotne przekroczenie obowiązującego w Kanadzie limitu.

W rozmowie z Vancouver Province konsul, nie przyznając się wprost do spowodowania wypadku, oświadczył, że piątkowe zdarzenie to sprawa pomiędzy nim a policją. Zapytany czy zamierza korzystać ochrony immunitetu dyplomatycznego, polski konsul odpowiedział, że nie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.