Facebook Google+ Twitter

Polski konsul w Vancouver odsunięty od kierowania placówką

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-16 20:01

Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Piotr Paszkowski powiedział, że konsulowi może zostać postawiony zarzut spowodowania wypadku samochodowego pod wpływem alkoholu.

Według kanadyjskich mediów, dyplomata kierował autem, które uderzyło w wóz strażacki. Po wypadku kierowca nawet się nie zatrzymał. Strażacy włączyli więc syreny i pojechali za nim. Kierowca został zabrany na posterunek policji. Badanie alkomatem wykazało, że dyplomata ma 2,6 promila alkoholu we krwi, co oznacza ponad trzykrotne przekroczenie obowiązującego w Kanadzie limitu.

Rzecznik MSZ Piotr Paszkowski powiedział, że odsunięcie od kierowania placówką dyplomatyczną to sankcja, jaką ministerstwo może nałożyć najszybciej. Dodał, że w ciągu kilku najbliższych dni wobec konsula zostaną wyciągnięte dalsze konsekwencje. Decyzje będą podejmowane zarówno w odniesieniu do konsula, jak i do działania placówki.

Informacja o tym, że dyplomata prowadził samochód pod wpływem alkoholu, dotarła do Polski wczoraj późnym wieczorem. W rozmowie z kanadyjskimi mediami konsul, nie przyznając się wprost do spowodowania wypadku, oświadczył, że piątkowe zdarzenie to sprawa między nim a policją. Zapowiedział, że nie będzie korzystał z immunitetu dyplomatycznego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.