Facebook Google+ Twitter

Polski ksiądz zdefraudował pieniądze należące do bazyliki. Adwokat: Duchowny jest niewinny

Przed Trybunałem w Watykanie ruszył proces byłego administratora rzymskiej bazyliki Santa Maria Maggiore, ks. Bronisława M. Oskarżony jest o nadużycia finansowe, które doprowadziły do poważnych strat finansowych bazylikę. Adwokat księdza

 / Fot. By Lalupa (Own work) [Public domain], via Wikimedia CommonsJak wynika z informacji, do których dotarła włoska agencja prasowa ANSA, księdzu postawiono zarzut defraudacji znacznych kwot, sprzeniewierzenie środków finansowych bazyliki, zawyżanie faktur. Mówi się nawet o kwocie 1,8 mln euro. Przed Trybunałem, prócz księdza M., zeznawali też inni świadkowie. Termin kolejnej rozprawy nie został jeszcze wyznaczony, ale prawdopodobnie odbędzie się ona już w przyszłym tygodniu.

Jak podaje roma.repubblica.it,ksiądz został już wcześniej uznany za winnego przez kapitułę bazyliki i usunięty z funkcji administratora kilka miesięcy temu przez archiprezbitra bazyliki, kardynała Santosa Abrila y Castello. Ksiądz M. zarządzał też nieruchomościami należącymi do bazyliki, szczególnie ulubionej przez papieża Franciszka.

Adwokat byłego administratora rzymskiej bazyliki Matki Bożej Większej powiedział, że duchowny jest niewinny. "To nieporozumienie, wszystko zostanie jak najszybciej wyjaśnione, ksiądz Bronisław M. nic nie ukradł i zostanie uniewinniony" - cytuje słowa obrońcy byłego administratora i kanonika papieskiej bazyliki ANSA.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.