Facebook Google+ Twitter

Polski Most Krzemowy w USA

Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się 24 września 2013 r. w Nowym Jorku z przedstawicielami polskich firm technologicznych wchodzących do Doliny Krzemowej. Prezes PARP przedstawiła wówczas projekt "Polski Most Krzemowy".

Prezydent RP Bronisław Komorowski na spotkaniu z polskimi przedsiębiorcami z firm wchodzących w Dolinę Krzemową / Fot. mg.gov.plNowy pilotażowy program Ministerstwa Gospodarki i PARP "Polski Most Krzemowy" - zaprezentowany podczas spotkania przez Prezes Polskiej Agencji Przedsiębiorczości Bożenę Lublińską-Kasprzak - wesprze polskich innowacyjnych przedsiębiorców, którzy są zainteresowani działalnością m.in. w kalifornijskiej Dolinie Krzemowej. Skierowany jest dla małych i średnich przedsiębiorstw funkcjonujących głównie w branży zaawansowanych technologii IT, ICT, nanotechnologii i biotechnologii oraz firm zajmujących się produkcją sprzętu medycznego lub inteligentnym budownictwem. Celem programu jest wykorzystanie uzyskanych w Dolinie Krzemowej doświadczeń, aby przy współpracy nauki i biznesu budować również markę polskiej gospodarki na świecie.

 / Fot. Portal Innowacji PARP- "Projekt będzie realizowany w oparciu o wiedzę i doświadczenie ekspertów świadczących usługi szkoleniowe, doradcze oraz mentoringowe w obszarze wspierania przedsiębiorczości w europejskich organizacjach otoczenia biznesu oraz wiodących ośrodkach inkubacyjno-akceleracyjnych działających w Stanach Zjednoczonych" – mówiła Bożena Lublińska-Kasprzak.

Prezydent RP Bronisław Komorowski, wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik i Prezes PARP Bożena Lublińska-Kasprzak na spotkaniu dotyczącym Polskiego Mostu Krzemowego w USA / Fot. mg.gov.pl- "Udział w projekcie pozwoli polskim firmom z branży nowych technologii spróbować swoich sił na amerykańskim rynku. Pomocą dla nich będzie także biuro Silicon Valley Acceleration Center, uruchomione w styczniu 2013 r. przez nasz Wydział Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Waszyngtonie – mówiła uczestnicząca w spotkaniu wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik.

Na etap pierwszy projektu składają się szkolenia w Polsce w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i podejmowania współpracy gospodarczej na rynku amerykańskim, z udziałem zagranicznych wykładowców i przygotowujące uczestników do pobytu w kalifornijskiej Dolinie Krzemowej. Rozpoczyna się pilotażowy projekt PARP - Polski Most Krzemowy / Fot. Portal Innowacji PARPW ramach drugiego etapu projektu zostaną zorganizowane również w Polsce w formie indywidualnych spotkań z doradcami kilkudniowe warsztaty dotyczące przygotowania strategii marketingowej na rynek amerykański. Trzeci etap zakłada, że wybrane firmy będą mogły skorzystać m.in. z usług mentoringowych amerykańskich ekspertów oraz wziąć udział w specjalnie organizowanych spotkaniach z potencjalnymi partnerami i inwestorami.

Nabór wniosków jesienią 2013 r. rozpocznie PARP.

Anna Figiel

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.