Facebook Google+ Twitter

Polski MSZ ostrzega Niemcy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-07 20:15

MSZ przestrzega Niemcy przed rewizjonizmem historycznym. W rozmowie z IAR rzecznik resortu Piotr Paszkowski potępił ostatnią wypowiedź szefowej Związku Wypędzonych Eriką Steinbach. Wezwał również niemiecki rząd do wycofania się z finansowania reprezentowanych przez Steinbach organizacji.

Szefowa Związku Wypędzonych powiedziała podczas dorocznego święta niemieckich ziomkostw "Dzień Stron Ojczystych", by nie zapominać o "ogromnych cierpieniach" Niemców, którzy po wojnie uciekli ze swej dawnej ojczyzny. Dodała również, że miliony Niemców zanim zostały wyrzucone ze swoich domów musiało swiadczyć prace przymusową. Rzecznik MSZ zaznaczył, to, że powód powrotu ojca Eriki Steinbach do ojczyzny - czyli przegrana przez Niemców wojna - jest dla Polaków powodem do radości. Jak tłumaczy, niesprawiedliwością byłoby, gdyby odwrotnie - rodzina pani Steinbach mogła dalej okupować mieszkanie, z którego władze jej kraju wypędziły polską rodzinę.

Piotr Paszkowski dodał również, że jest przekonany, iż gdyby państwo Steinbach nie uciekli przed Armią Czerwoną, a zostali i odpracowali część winy za okrucieństwa niemieckie w Europie Wschodniej, to być może - jak powiedział - Erika Steinbach okazywałaby dziś mniej buty i zakłamania. Paszkowski przypomniał również, że Steinbach była przeciwna uznaniu wschodniej granicy swojego kraju i przeciwna rozszerzeniu Unii Europejskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pisałem już do tego komentarz, bo nie bardzo mi się ta dyskusja podoba - http://835126.blog.onet.pl/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.