Facebook Google+ Twitter

Polski MSZ wzywa Teheran do stosowania się do rezolucji ONZ

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-28 10:21

Ministerstwo Spraw Zagranicznych oświadczyło, że z najwyższą uwagą i niepokojem śledzi napływające informacje, dotyczące istnienia nieznanych wcześniej irańskich instalacji nuklearnych.

MSZ po raz kolejny wezwał Teheran, by stosował się do postulatów społeczności międzynarodowej, wyrażonych w rezolucjach ONZ i pilnego wyjaśnienia wszelkich istniejących wątpliwości, dotyczących programu nuklearnego.

Dziś rano Iran przeprowadził test rakiety balistycznej Szehab 3, która jest w stanie dosięgnąć terytorium Izraela. Wczoraj Iran przeprowadził próby z rakietami krótkiego zasięgu. Wystrzelone rakiety to pociski typu Tondar i Fateh 110. Przetestowano także wyrzutnie wielorakietowe. Próby miały miejsce podczas rozpoczętych dzisiaj dwudniowych manewrów wojskowych. Biorą w nich udział elitarne oddziały Straży Rewolucji.

Informacje o wystrzeleniu rakiet mogą zaostrzyć napięcie między Iranem a Zachodem, zaniepokojonym nuklearnymi ambicjami Teheranu. Przedwczoraj podczas szczytu państw G-20 prezydent Barack Obama powiedział, że nie wyklucza akcji militarnej przeciwko Iranowi. Zaznaczył jednak, że zależy mu na rozwiązaniach dyplomatycznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.