Facebook Google+ Twitter

Polski nuncjusz podejrzany o pedofilię. Papież Franciszek go odwołał

Nuncjusz apostolski na Dominikanie arcybiskup Józef Wesołowski będzie musiał odpowiedzieć na zarzuty pedofilii. Do Watykanu wezwał go sam papież Franciszek.

Abp Józef Wesołowski / Fot. EPA/ORLANDO BARRIAJak podaje TVN24, rzecznik Watykanu Federico Lombardii potwierdził, że polski arcybiskup Józef Wesołowski będzie musiał odpowiedzieć na zarzuty pedofilii. Jednocześnie nuncjusz apostolski, na rozkaz papieża Franciszka, został odwołany i zwolniony ze stanowiska.

Sprawa rzekomej pedofilii arcybiskupa Józefa Wesołowskiego przerodziła się w ogólnokrajowy skandal po tym, jak telewizja na Dominikanie wyemitowała materiał, z którego wynika, że polski duchowny często odwiedzał miejsca znane z prostytucji nieletnich. Jak podaje wyborcza.pl, na razie nie ma jednak dowodów na winę arcybiskupa.

Na wyemitowanym filmie można m.in. zobaczyć, jak abp Józef Wesołowski przechadza się w cywilnym ubraniu po dzielnicy Colonial, znanej jako miejsce rozpusty.


Sprawą są zszokowani miejscowi duchowni. "Dla mnie wydawał się być pobożnym człowiekiem. To zaskoczenie i rzecz niesłychana w przypadku przedstawiciela Watykanu" - komentował Agripino Nunez Callado, jeden z najbardziej szanowanych duchownych Dominikany.

Jeszcze w czerwcu abp Wesołowski oskarżał arcybiskupa Portoryko o... tuszowanie skandalu pedofilskiego. Teraz odpowie w Watykanie na podobne zarzuty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

wybacz Wojtku, ale tym razem zgadzam się z M. Ch... ten polski nuncjusz to błąd podobny jak polskie obozy k.
To nie jest "polski nuncjusz" i o tym doskonale wiesz...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ten "njus" waży tyle, co informacja o rozstrzelaniu Hyon Song-wol...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.