Facebook Google+ Twitter

Polski "oligarcha" ma problemy finansowe?

85 obrazów największych malarzy w historii, od Matejki, Chełmońskiego, czy Witkacego, aż po Lebensteina i Beksińskiego - to kolekcja Ryszarda Krauzego. Biznesmen zaczyna wyprzedawać dzieła.

Ryszard Krauze wyprzedaje swoją unikalną kolekcję obrazów. W czwartek w hotelu Sheraton w Warszawie pojawiły się tłumy kolekcjonerów. Pod młotek poszło 85 obrazów. Niezwykła kolekcja, jaka znalazła się na aukcji, w połowie należała do prywatnych zbiorów Ryszarda Krauzego - ustalił "Dziennik".

Czy zatem Krauze rzeczywiście ma poważne problemy finansowe? Media spekulują o tym odkąd zainwestował on ogromne pieniądze w poszukiwanie ropy w Kazachstanie. Aby sfinansować odwierty sprzedał wówczas akcje Pol-Aquy i ponad 30 proc. akcji Biotonu. Pozbył się też udziałów w Prokom Software - czytamy w "Dzienniku".

Potem spadły na Krauzego kolejne nieszczęścia (stał się m. in. główną postacią w aferze z akcją CBA w Ministerstwie Rolnictwa. Zarzucono mu wówczas uprzedzenie Andrzeja Leppera o planowanym przeciwko niemu działaniom), po których Krauze uciekł z kraju i do końca rządów PiS nie wrócił.

Tymczasem współpracownicy Krauzego uspokajają, że jego interesy mają się jak najlepiej. - Obrazy sprzedaje Fundacja Ryszarda Krauze. Środki pozyskane ze sprzedaży przeznaczone zostaną na cele statutowe - powiedział "Dziennikowi" Krzysztof Król, rzecznik Prokom Investments.

Źródło: tvn24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.