Facebook Google+ Twitter

Polski plakat zwyciężył w konkursie "I love Europe"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-02-01 08:10

- Plakat autorstwa Marii Mileńko, studentki Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, zwyciężył w konkursie na plakat promujący Dzień Europy 2010. Autorka zwycięskiej pracy otrzyma nagrodę w wysokości 2 tys. euro.

Praca polskiej artystki zgromadziła zdecydowanie najwięcej punktów spośród prac, które znalazły się w finale konkursu "I love Europe". Głosowanie zakończyło się o północy 31 stycznia i było prowadzone za pośrednictwem strony internetowej konkursu
www.designeurope2010.eu.. Internauci mogli głosować na dziewięć prac autorów pochodzących m.in. z Portugalii, Niemiec i Francji.

Na swoim plakacie Mileńko umieściła na czarnym tle szklankę do drinków, do której "wsypała" kolorowe litery składające się na słowo "Europe". Dodała do nich różowe serce. Napis pod szklanką, w języku angielskim, brzmi: "My favourite Mix. People. Places. Cultures", czyli: "Mój ulubiony mix. Ludzie. Miejsca. Kultury".

Czytaj na gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Głosowałem:D Myślę, że to w sporej części zasługa mediów polskich... po zanim sprawa została nagłośniona, Polka była druga z dość sporą stratą do pierwszego miejsca (chyba Hiszpanki). No a później szybko się to zmieniło:) I bardzo dobrze;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.