Facebook Google+ Twitter

Polski procesor - to nie jest rewolucja ale prawdziwa ewolucja

Na Mazurach stworzono pierwszy polski procesor, który może znaleźć zastosowanie w wielu dziedzinach. Układ scalony o nazwie "Warszawa" jest efektem prac specjalistów z firmy GryfTechnologia.

 / Fot. materiały dla prasyW pracach nad nowym procesorem brały udział 4 osoby z niewielkiej firmy, mającej swoją siedzibę w Piszu (woj. warmińsko-mazurskie). Autorzy podkreślają, że cena procesora nie przekracza 100 złotych, co może być mocną odpowiedzią na zalew taniej myśli technologicznej z Azji.

Założyciel i właściciel firmy Marcin Kwiatkowski jest laureatem kilku międzynarodowych nagród w dziedzinach programowania i elektroniki. Dzieło sprawdziło się w warunkach "bojowych" i od 1 grudnia 2011 r. znajduje swoje zastosowanie, pełniąc niepoślednią rolę we współpracy ze sterownikami i licznikami. Jak podaje "Nowoczesna Firma (nf.pl): "pierwsza firma jaka zdecydowała się korzystać z oferty GryfTechnologia wytwarza pelet - ekologiczne paliwo z odpadów drzewnych.

Jak oznajmia Marcin Kwiatkowski: „Najważniejsze jest dostarczenie polskim specjalistom komponentu elektronicznego na którym szybko będą mogli zbudować własne, innowacyjne rozwiązanie. Historia komputerów jest wypełniona doskonałymi konstrukcjami, rewolucyjnymi jak na swoje czasy, które przeszły do lamusa tyko dlatego że nie było oprogramowania, które wykorzystywało by możliwości wspomnianego sprzętu. Pierwszy polski procesor to przemyślana i praktyczna konstrukcja, która być może nie rewolucyjna, ale jest łatwa do rozbudowy i otwiera drogę do rozwoju polskich procesorów”

Firma przedstawia swoje osiągnięcie jako niezbyt rewolucyjne, a jednocześnie dające duże pole do popisu w dziedzinie rozwoju polskich procesorów. "Warszawa" może być pomocna przy znoszeniu barier związanych z budowaniem zaawansowanych technologicznie komputerów na krajowym rynku, a także innych urządzeń użytkowanych w naszych domach czy laboratoriach specjalistów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ufam, że to dopiero początek :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.