Facebook Google+ Twitter

Polski rynek ubezpieczeń wobec zniszczeń w Czelabińsku

Wydarzenia w Czelabińsku zmuszają do zastanowienia również w kwestii ubezpieczeń. Polski obywatel nie ma szans na pieniądze z ubezpieczenia w podobnym wypadku. Obecny stan rzeczy omówił Aleksander Daszewski, Rzecznik Ubezpieczonych.

Disaster (vision); pixabay.com licence CC0 / Fot. Geralt"Właściciel domu, na który spadnie meteoryt nie dostanie pieniędzy z ubezpieczenia. Na odszkodowanie mają natomiast szanse osoby, które osobiście ucierpią w takiej sytuacji" - potwierdza na portalu wp.pl Aleksander Daszewski z biura Rzecznika Ubezpieczonych. Upadek meteorytu nie jest jeszcze uznawany za zdarzenie nadzwyczajne ale sytuacja może szybko ulec zmianie.

Według rzecznika firmy ubezpieczeniowe wnikliwie obserwują warunki w jakich żyje człowiek. Zdarzenia jakie miały miejsce w Czelabińsku mogą skłaniać do rozszerzenia oferty z uwagi na popyt wytworzony niespodziewanym zjawiskiem. Wskazuje przy tym na amerykański rynek ubezpieczeń, który zawiera umowy przewidujące nawet bardzo nietypowe przypadki. "Innym przykładem są oferowane za oceanem ubezpieczenia od kontaktów z cywilizacją pozaziemską. Co roku w Stanach Zjednoczonych zawieranych jest kilkanaście tysięcy takich polis" - cytuje Aleksandra Daszewskiego Polskie Radio.

Tak więc, zainteresowani mogą liczyć na pojawienie się oferty ze strony ubezpieczycieli, która będzie uwzględniać szkodę powstałą upadkiem meteorytu na ich dom. Live Insurance News zauważa w analizie zdarzenia, że firmy ubezpieczeniowe wielu krajów pokrywają szkody wynikające z szeroko rozumianych zdarzeń nadzwyczajnych. Dotyczy to również wszelakich obiektów, które spadły z powietrza czy dalszej przestrzeni kosmicznej, chyba że wyłączono taką odpowiedzialność w umowie. abc7 news dodaje, że jednym z czynników decydujących o popycie na tego rodzaju umowę jest częstość występowania zdarzenia. Jest to pewnym wyznacznikiem ryzyka z jakim liczą się potencjalni klienci. Spodziewana nowość na polskim rynku usług ubezpieczeń nie stanowi raczej o rzeczywistym zapotrzebowaniu. Ewentualna opcja warta jest jednak rozważenia. Wszak siła wyższa nie kieruje się upodobaniami politycznymi czy zasobnością portfela.


article by Paweł Jankowski


utwór na licencji CC2.5


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.