Facebook Google+ Twitter

Polski rząd przyjął plan Brukseli ws. przyszłości stoczni

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-04 10:16

Wiele wskazuje na to, że kończy się spór Komisji Europejskiej z Polską dotyczący rozwiązania sytuacji stoczni w Gdyni i Szczecinie.

Rząd w Warszawie zgodził się na zaproponowany przez Brukselę plan dobrowolnej likwidacji zakładów, o czym poinformował w wysłanym wczoraj liście. Komisja go otrzymała i rozpoczęła analizę.

Wstępne reakcje kilku unijnych urzędników, z którymi rozmawiało Polskie Radio są pozytywne. Z nieoficjalnych informacji wynika, że to co powinno się znaleźć w liście było wcześniej wynegocjowane z Komisją Europejską. Pozostaje jeszcze tylko dokładnie sprawdzić, czy nie ma w nim niespodzianek, czegoś, co nie było uzgodnione.

Jeśli kompromis zostanie oficjalnie potwierdzony, to po wprowadzeniu zmian do polskiego prawa, mogą rozpocząć się przygotowania do przetargu, podczas którego majątek stoczni zostanie podzielony na kawałki. Część majątku zostanie zlikwidowana, co pozwoli na spłatę długów i zwrot pomocy publicznej, tak by nowe spółki nie były już tym obciążone.

Jeśli znajdzie się nabywca, który będzie chciał kupić cały podzielony na części majątek, będzie mógł to zrobić i dalej produkować statki. Poza tym, zgodnie z kodeksem pracy, ma też obowiązek przejąć pracowników, Komisja nie będzie się sprzeciwiać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.