Facebook Google+ Twitter

Polski student zarabia w dolarach

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-03-04 17:22

Już w najbliższą sobotę 7 marca 2009 roku w Warszawie odbędą się Targi Camp America. Studenci, którzy zdecydowali się pracować w czasie wakacji na terenie Stanów Zjednoczonych za pośrednictwem międzynarodowego programu studenckiej wymiany będą mogli osobiście rozmawiać z organizatorami.

Pierwsze tegoroczne Targi Camp America odbędą się 7 marca w Hotelu Jan III Sobieski w Warszawie. To szansa na zasięgnięcie dokładnych informacji na temat programu. Ci, którzy już zdecydowali się na wyjazd z Camp America, będą mogli osobiście porozmawiać z dyrektorami ośrodków, którzy w tym roku proponują zatrudnienie na terenie Stanów Zjednoczonych. To szansa, by wybrać najbardziej atrakcyjne miejsce, nie czekając na automatyczny przydział miejsca pracy. Ci natomiast, którzy nie podjęli jeszcze ostatecznej decyzji o wyjeździe, mogą porozmawiać na temat programu z jego organizatorami oraz studentami, którzy wielokrotnie brali udział w programie Camp America.

Osoby, które już na targach znajdą uznanie w oczach jednego z dyrektorów i podpiszą z nim umowę, dokonują wszelkich formalności niemalże „od ręki”. Jeśli natomiast decyzja o wyjeździe zapadnie później, chętni mogą zgłosić się do udziału w tegorocznym programie już po zakończeniu targów przez stronę internetową Camp America.

Targi Camp America są każdorazowo odwiedzane przez kilkuset studentów. Program Camp America cieszy się w tym roku jeszcze większą popularnością niż w latach ubiegłych. „Czas kryzysu gospodarczego i osłabienia złotówki to dla sprytnych studentów idealny moment, by zdecydować się na pracę wakacyjną opłacaną w dolarach. A mimo iż skutki kryzysu najbardziej dotkliwie widać w Stanach właśnie, zapotrzebowanie na pracowników letnich „campów” nadal jest spore. Obawialiśmy się przez moment, że w tym roku może być ciężko ze znalezieniem zatrudnienia dla naszych studentów, ale okazało się, że obawy te były niepotrzebne. W tegorocznych targach pracy wezmą udział przedstawiciele około 25 amerykańskich ośrodków.” - mówi Michał Pągowski, Dyrektor American Institute for Foreign Study w Polsce, organizatora programu Camp America dla polskich studentów.

Camp America to międzynarodowy program umożliwiający studentom z całego świata podjęcie pracy wakacyjnej w Stanach Zjednoczonych. Studenci dokonują wyboru pomiędzy trzema typami programów. Campower cieszy się wśród Polaków największą popularnością. To praca na terenie ośrodków kolonijno-wypoczynkowych w charakterze personelu pomocniczego, np. jako pomoc w kuchni, w pralni, w prowadzeniu sklepiku czy przy strzyżeniu trawników. Counsellor to z kolei program dla tych, którzy decydują się na pracę z dziećmi i młodzieżą, jako opiekunowie grupy podczas obozów letnich. Aby wziąć udział w tym programie wymagana jest lepsza niż w przypadku aplikacji na Campower znajomość języka angielskiego, minimum na poziomie First Certificate. Special Needs Counsellor to z kolei opcja dla tych, którzy zdecydują się na pracę w ośrodkach wypoczynkowych dla osób wymagających specjalnej troski, np. upośledzonych fizycznie lub umysłowo. Również wymaga znajomości języka angielskiego minimum na poziomie FC. To najbardziej wymagający, ale i dający najwięcej satysfakcji program dla osób zaangażowanych i chętnych do niesienia pomocy innym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.