Facebook Google+ Twitter

Polski zespół na festiwalu "Crossroads Guitar Festival" w USA?

W tym niezwykłym konkursie, do którego zgłosiło się już ponad 2400 zespołów z całego świata, bierze również udział polski zespół Vintage. Jego zwycięzca będzie miał możliwość wystąpić na scenie "Crossroads Guitar Festival" w USA.

Krzysztof Wałecki w czasie koncertu / Fot. Zespół VintageW chwili obecnej do pierwszej dziesiątki zostało jeszcze kilka procent, dlatego tak ważny jest każdy głos. Czasu zostało niewiele - konkurs trwa do 8 marca.

Kapela powstała na początku 2005 roku z inicjatywy Krzysztofa Wałeckiego - charyzmatycznego wokalisty, gitarzysty, kompozytora i autora tekstów, który współpracował z wieloma gwiazdami polskiej sceny muzycznej, m. in. z Oddziałem Zamkniętym jako wokalista (lata 1995 – 2000).

Vintage to klasyczne rockowe trio. Na gitarze basowej gra Bartek Metelica a na perkusji Paweł Szafraniec.

Do tej pory zespół wydał dwa albumy. Na pierwszym krążku „Vintage No 1” nagranym w 2007 r. znalazło się jedenaście utworów. Do niej powstały dwa teledyski ("Smutny" oraz "Tak Jak Motyl"). Natomiast przełom 2009/2010 to czas pracy w łódzkim studio "Manxinum records" nad drugim krążkiem "Wielki Zen". Płyta zawiera 10 utworów.

Warto wspomnieć, że w roku 2009 zespół stał się zwycięzcą festiwalu "ANTYFEST im. Janusza "Kosy" Kosińskiego", organizowanego przez jedną z najlepszych rockowych stacji radiowych "ANTYRADIO".

Jak głosować?

Wystarczy odwiedzić http://www.playcrossroads.com/u/VINTAGE i na niej po prawej stronie u dołu kliknąć w link "ADD YOUR SUPPORT". Po wypełnieniu trzech krótkich pól można oddać swój głos. Codziennie. Całość trwa dosłownie chwilkę, ale dzięki niej można w dość znaczący sposób pomóc polskiemu zespołowi, biorącemu udział w tym jakże prestiżowym konkursie.

Odwiedzając powyższy link można również posłuchać zamieszczonych tam piosenek Vintage, dlatego tym bardziej zachęcam do zaglądnięcia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.