Facebook Google+ Twitter

Polski żołnierz zginął w Afganistanie. Kilku zostało rannych

W Afganistanie podczas wykonywania operacji antyterrorystycznej doszło do ataku na polskich żołnierzy. W jego wyniku zginął kapitan Krzysztof Woźniak, żołnierz GROM-u. Miał 36 lat.

Kapitan Wożniak w Afganistanie służył już po raz czwarty. / Fot. ISAF Headquarters Public Affairs Office, Domena publiczna, http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Foot_patrol_near_Forward_Operating_Base_Blessing,_Kunar.jW nocy z wtorku na środę w prowincji Ghazni, polscy żołnierze brali udział w akcji zatrzymania terrorystów. Wśród poszukiwanych osób był Abdul Rahman, jeden z czołowych przestępców w Afganistanie, który odpowiadał za wcześniejsze ataki na polskich żołnierzy. W momencie kiedy Polacy zbliżyli się do miejsca pobytu terrorystów, zostali obrzuceni granatami i ostrzelani. Kilku nich odniosło obrażenia. Najciężej ranny kpt. Woźniak, został przetransportowany do polskiego szpitala w bazie Ghazni. Niestety lekarzom nie udało się go uratować. Życiu i zdrowiu pozostałych żołnierzy nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jak podaje RMF FM, pomimo tych dramatycznych wydarzeń cała akcja zakończyła się sukcesem. Zatrzymano także dwie osoby poszukiwane przez afgańskie siły bezpieczeństwa

Krzysztof Woźniak to pierwszy żołnierz Wojsk Specjalnych, który zginął podczas operacji bojowej w Afganistanie. Zostawił żonę i trójkę dzieci. Był doświadczonym wojskowym. W Afganistanie służył już po raz czwarty.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Oooo!!! Pani Marysia nie o związkach! To jest mniej więcej w takim samym stopniu okupacja, w jakim Solidarność w latach 80-tych była grupą warchołów i chuliganów...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po co się tam pchamy? Przecież to okupacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Problem w tym, że beznadziejnie głupi Amerykanie wyszkolili i dozbroili wbrew Rosjanom najbardziej "betonową" grupę ze wszystkich powstańców afgańskich. Zamiast wyszkolić tych o poglądach liberalnych, wspomogli skrajnych fundamentalistów stwarzając w ten sposób problem dotyczący całego świata.

To już nie o sam Afganistan chodzi. - Jeśli talibowie znowu go zajmą, to nie poprzestaną na tym państwie, tylko ruszą na podbój innych. Przecież głównym celem islamu jest nawrócenie (albo wymordowanie jeśli ktoś nie chce się dać nawrócić) całego świata. Oni nie mogą się tam już doczekać łupów z podbijanej bogatej Europy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadza się Panie Andrzeju - i gdzie tu jest sprawiedliwość , służyliśmy Radzieckiemu teraz służymy , (jak pięknie szanowny Pan to określił wielkiemu Bratu zza oceanu) . Ja służyłem w wojsku swojej ojczyźnie itd. Służę Bogu , ale służyć wielkiemu bratu i to własnym kosztem , tego nijak nie mogę pojąc , i gdzie tu jest Demokracja .? To jest wielkie nieporozumienie.! Dziękuję za szczegółowy opis .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wielokrotnie już pisałem . ? Co tam robi Polski żołnierz , ani Unia Europejska tam nie dochodzi , a tym bardziej Polska , jaki mamy w tym zysk , ? z tego że pomagamy Amerykanom walczyć z wrzodem jaki sobie sami stworzyli , z Bin Ladenem na czele . Panie Andrzeju dziękuje , że szanowny Pan wspomniał , ? o milionach kosztów itd. Owsze zawsze na tym cierpia najblizsi , i tu wspolczuje zonie i dzieciom ,a szczegolnie dzieciom bo One sa najbardziej pokrzywdzone , to nie Polska wojna , nie w obronie Naszej ojczyzny zginol ich tatus a w Amerykanskich interesach.! Zal mi tych dzieci , bo nie musial tam sluzyc Amerykanom itd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dwie osoby są odmiennego zdania . Bardzo to smutne :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wielki dramat dla rodziny [*]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.