Facebook Google+ Twitter

Polskibus - nowy standart podróżowania?

19 czerwca ruszyły na trasy krajowe i zagraniczne autobusy belgijskiej firmy Van Hool. Firma Stagecoach należy do Briana Soutera.Docierają do16 miast w Polsce oraz czterech stolic europejskich. Postanowiłem odbyć podróż do Gdańska.

Reklama w internecie była bardzo zachęcającą, luksusowe autobusy ALTANO TD 92 belgijskiej firmy Van Hool zabierają na pokład 70 osób, komfortowe wyposażenie, skórzane rozkładane fotele, klimatyzacja, internet(wi-fi), toaleta zachęcały do skorzystania z oferty.

Zamawianie biletów odbywa się wyłączenie przez internet na identycznych zasadach, jak w tanich liniach lotniczych - kto pierwszy ten kupuje taniej. Zamówienie na dwa bilety na 24 czerwca tam i z powrotem złożyłem nie bez trudu 7 czerwca,
koszt całkowity - 36 złotych. W piątek 24 czerwca zjawiliśmy się około godziny 23 na pętli autobusowej przy stacji metra Wilanowska, odjazd był zaplanowany 23.30, dużo osób czekało. Autobus podjechał 15 minut przed czasem, kierowca rozpoczął procedurę wpuszczania na pokład autobusu, bagaże zostały oklejone zupełnie tak samo, jak na lotnisku.

Ruszamy z 10-minutowym opóźnieniem. Wnętrze autobusu robi wrażenie, jest tak jak w reklamie. Internet działa (sprawdzamy z pasażerką szybkość przesyłu - jest wystarczająca). Toaleta też robi wrażenie. Jak na polskie warunki to nowość. Autobusy Altano mają nowoczesne i bardzo ciche silniki, co tworzy na komfortowe warunki podróżowania.

Po trzech godzinach docieramy do Ostródy, mamy 15 minut przerwy, w tym czasie następuje zmiana kierowców. Do Gdańska docieramy dużo przed zaplanowanym czasem. Mamy 17 godzin na zwiedzanie Trójmiasta -to bardzo dużo czasu, wystarczyło na spacer po Gdyni, plażowanie w Sopocie, koncert w katedrze oliwskiej oraz zwiedzanie Gdańska.

Powrót zaplanowany na godz. 22.50, procedury tak same jak poprzednio, podróż mija bez problemów. Do Warszawy docieramy o planowanej godzinie. Wykorzystanie miejsc w autobusie - na poziomie 85 procent. Odjeżdżający o tej samej porze z Gdańska autobus konkurencyjnej firmy POLONUS miał wykorzystane 20 procent miejsc, bilet kosztował 59 złotych, w Polskimbusie 25 złotych. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu ,na pewno jeszcze nie raz skorzystamy z tej formy podróżowania. jeżeli firma Stagecoach utrzyma tak wysoki standard podróżowania oraz bardzo atrakcyjne ceny biletów to wróżę im sukces

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Korekta
  • Korekta
  • 04.05.2012 13:47

"Polskibus - nowy standart"

Janiszewski, twoja matura to też jakiś nowy standard?
;>>>

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kamil Cichy
  • Kamil Cichy
  • 28.12.2011 18:22

Standard!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.