Facebook Google+ Twitter

PolskiBus prosi podróżnych o pomoc. Lokalni przewoźnicy zablokowali nowe kursy

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-10-11 10:33

PolskiBus zamierzał uruchomić nowe trasy i zwiększyć ilość połączeń już istniejących ale, mimo otrzymanej zgody, został zablokowany przez lokalnych przewoźników. Firma sprawdza czy działania te mają formę nieuczciwego zwalczania konkurencji

 / Fot. By Ziggi 2011 (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia CommonsPrzedsiębiorstwo weszło na polski rynek w czerwcu 2011 roku i w szybkim czasie zyskało uznanie podróżnych. Ci, którzy korzystają z usług tego przewoźnika mają dostęp do bezpłatnego internetu, gniazdek elektrycznych, klimatyzacji, rozkładanych foteli i toalety. Na dłuższych trasach otrzymują bezpłatne napoje i przekąski. Próżno by tego szukać w innych firmach przewozowych. Równie ważną rolę odgrywa tu niska cena biletu i punktualność dotarcia na miejsce. Nie dziwi zatem fakt, że coraz więcej osób wybiera tę a nie inną firmę.

Nie tak dawno PolskiBus zakupił kilkadziesiąt nowych autobusów i zwiększył ilość miast do których zacznie docierać. Znalazły się wśród nich Szczecin, Gorzów Wielkopolski i Wilno (kolejny po Berlinie, Pradze, Wiedniu i Bratysławie zagraniczny przystanek przewożnika). I tak pasażerowie mogą już ruszyć nowymi liniami: Warszawa-Wilno, Szczecin-Berlin, Szczecin-Gorzów Wielkopolski-Poznań-Wrocław oraz Wrocław-Opole-Kraków.

Firma planowała również uruchomić kursy na trasie Warszawa – Lublin – Rzeszów. Jednak w chwili obecnej jest to niemożliwe, bowiem, mimo tego, że uzyskała pozwolenia nie może tego zrobić. Jej działania zablokowali lokalni przewożnicy.

Na stronie PolskiegoBusa czytamy:
Drodzy Klienci PolskiBus.com,

"Z przykrością informujemy, że pomimo zapowiadanego uruchomienia nowych kursów na trasie Warszawa – Lublin – Rzeszów, jesteśmy zmuszeni do przełożenia otwarcia nowej linii.

Zdajemy sobie sprawę z faktu, że ta wiadomość rozczaruje naszych lojalnych i oddanych klientów, w szczególności ich liczną grupę z Warszawy, Lublina i Rzeszowa, którzy pytali nas o częstsze kursy PolskiBus.com do ich miast. Wiemy, że wiele osób z niecierpliwością oczekiwało na nasze nowe połączenia i tym bardziej jest nam bardzo przykro, że spotyka ich zawód z powodów, na które PolskiBus.com nie miał wpływu.

Opóźnienie we wprowadzeniu nowych połączeń na linii Warszawa – Lublin – Rzeszów zostało spowodowane wniesieniem odwołania przez Stowarzyszenie “LEXMID” (“LEXMID”) od udzielonych nam zezwoleń dotyczących wykonywania przewozów na tej trasie. LEXMID przedstawia się jako organizacja reprezentująca interesy konsumentów. Dla nas, w PolskiBus.com, sprzeciw ten wydaje się niezrozumiały, wziąwszy pod uwagę fakt, że wprowadzenie nowych, niezawodnych usług transportu publicznego o wysokiej jakości i w przystępnej cenie oraz oferowanie pasażerom szerszego wyboru usług jest działaniem właśnie w interesie konsumentów.

LEXMID oraz Stowarzyszenie Prywatnego Transportu Samochodowego “BUS” z siedzibą w Lublinie, reprezentujące prywatnych przewoźników, już wcześniej sprzeciwiły się udzieleniu nam zezwolenia na nowe kursy pomiędzy Lublinem a Warszawą, co wstrzymało otwarcie nowych połączeń przez PolskiBus.com na tej trasie (...)

Wyrażamy nadzieję, że nasi klienci podzielają nasze zdanie i będą wspierać wysiłki PolskiBus.com dążące do wprowadzenia nowych połączeń pomiędzy Lublinem a innymi miastami w Polsce i w Europie, a także nasze inne ogólnopolskie plany rozwoju. Jesteśmy bardzo zaniepokojeni działaniami, które ograniczają nam możliwość rozwoju sieci połączeń."

Poparcie dla PolskiBus.com można złożyć podpisując petycję (trzeba kliknąć w ten niebieski link, by bezpośrednio przejść do dokumentu).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.