Facebook Google+ Twitter

PolskiBus z bazą w Lublinie?

PolskiBus chce utworzyć w Lublinie swoją bazę. Realizację tych planów firma uzależnia od tego, czy dostanie zgodę na obsługę trasy Warszawa-Lublin-Rzeszów

Od 1 października PolskiBus miał uruchomić połączenia z Warszawy przez Lublin do Rzeszowa. Oznaczało to zwiększenie liczby kursów z Lublina do stolicy kraju z pięciu do dziewięciu dziennie. Te plany wstrzymało jednak odwołanie złożone do Samorządowego Kolegium Odwoławczego przez stowarzyszenie Lexmid.

Stowarzyszenie, które przedstawiające się jako organizacja reprezentująca interesy konsumentów, przekonuje że utworzenie nowych połączeń na trasie Warszawa-Lublin-Rzeszów zagrozi interesom istniejących przewoźników.

– Ciężko nam z tym dyskutować, bo na trasie pomiędzy Lublinem i Warszawą wykonywanych jest ok. 100 kursów dziennie. Nasz udział w całym rynku jest więc mały – mówi Piotr Bezulski, dyrektor zarządzający PolskiBus.com. – Dostosowaliśmy rozkład do obecnych połączeń. Naszym celem nie jest usuwanie konkurencji – zapewnia.
 / Fot. Maciej Kaczanowski

PolskiBus.com ma konkretne plany dotyczące Lublina. Chcą, by powstała tu kolejna po Warszawie i Wrocławiu baza firmy. Oznaczałoby to uruchomienie następnych połączeń, także za granicę oraz zatrudnienie na miejscu kierowców i pracowników obsługi.

– Nasze plany są dość precyzyjne, ale napotykamy przeszkody, które uniemożliwiają nam ich realizację. To, kiedy powstanie baza w Lublinie, zależy od tego, jak rozwinie się sytuacja – mówi dyr. Bezulski. – W przypadku kursów do Rzeszowa, jesteśmy gotowi uruchomić je z dnia na dzień. Autokary i kierowcy czekają w gotowości – dodaje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.