Facebook Google+ Twitter

Polskich miast bitwa o Anglię

Polskie miasta chcą walczyć o reemigrantów z Wielkiej Brytanii. Wraz z początkiem roku, działające w Londynie stowarzyszenie Poland Street rozpoczęło akcje „Wracać, ale dokąd?”.

 / Fot. Justyna Cieślikowska/Polskapresse„Poland Street – Stowarzyszenie Polaków w Wielkiej Brytanii” powstało w 2005 roku, a jego pierwszą akcją, jeszcze przed ukonstytuowaniem, był zorganizowanie młodzieżowego marszu ulicami Londynu, ku czci Jana Pawła II. Od tamtej pory, organizacja za cel przyjęła sobie m.in. promowanie Polski, jako kraju nowoczesnego, ale z bogatą historią. Poland Street chce być również integrować Polaków przebywających na Wyspach.

W ramach tych działań, od nowego roku stowarzyszenie rozpoczęło dwunastomiesięczny projekt pod hasłem „12 miast: Wracać ale dokąd? - Porozmawiajmy o konkretach”. Przez cały rok możliwość prezentacji w Londynie otrzyma jedno z dwunastu miast, które do projektu przystąpiły, czyli Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa i Wrocław.

Pierwszy wypłynął Szczecin

Projekt zainaugurował Szczecin, który cieszy się z faktu, że mógł być pierwszym miastem prezentującym się w stolicy Anglii. − Chętnie odpowiadamy na takie inicjatywy, nawet jeśli mamy iść na pierwszy ogień. Nasze miasto jest z natury pionierskie – mówi Piotr Landowski z Biuro Promocji i Informacji UM Szczecin.

Na spotkanie z prezydentem Szczecina Piotrem Krzystkiem, który poleciał od Londynu, przybyło prawie 200 osób, w większości młodych, choć nie tylko. Zarówno z myślą o tych pierwszych, jak i drugich Szczecin przedstawił działające w nim firmy i strategię rozwoju miasta na najbliższe lata. − Naszym celem nie była akwizycja ofert, chodziło bardziej o pokazanie miasta, zaprezentowanie filozofii „floating garden”, twórczej przestrzeni, metropolii, ale z cechami miejsca dobrego do życia – wymienia Piotr Landowski.

Jednak prezentacji potencjalnych pracodawców dla reemigrantów również nie zabrakło. − Przedstawiciele firm IT BLStream i TietoEnator zaprezentowali plany rozwojowe swoich firm i związane z tym możliwości zatrudnienia. Jak stwierdzili reprezentanci obu przedsiębiorstw prezentacja była bardzo owocna. Już w Londynie rozmawiali z co najmniej z kilkoma osobami zainteresowanymi pracą – stwierdza Landowski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dobra inicjatywa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.