Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

105657 miejsce

Polskich posłów bez uzasadnienia nie wpuszczono na Białoruś

Posłowie z sejmowej komisji ds. łączności z Polakami za granicą zostali cofnięci z granicy polsko-białoruskiej. Parlamentarzyści mieli spotkać się z członkami Związku Polaków w Grodnie.

"Odbycie wizyty delegacji parlamentarnej zakłada istnienie odpowiedniego zaproszenia od parlamentarzystów kraju przeznaczenia - w tym przypadku Zgromadzenia Narodowego Republiki Białoruś. Tymczasem polscy parlamentarzyści zaplanowali swoją wizytę na Białoruś, zaniedbując nie tylko współpracę ze strony kolegów białoruskich, ale w ogóle jakiekolwiek uprzednie powiadomienie strony białoruskiej".

Zdaniem Adama Lipińskiego, szefa komisji, powodem zakazania posłom wjazdu była chęć ograniczenia kontaktów Związku Polaków z Polską. Poseł podkreślał, że zrzeszeni w nim są poddawani różnego rodzaju represjom.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Inka
  • Inka
  • 22.02.2012 19:15

Masonami do dzisiaj są: Tusk ,Schetyna, Niesiołowski,Błońska,Komorowski,Wacek Rostowski i kilku innych!

Komentarz został ukrytyrozwiń
No Nie
  • No Nie
  • 22.02.2012 19:07

@ wacek ty naprawdę jesteś " wacek " .Masonów w Polsce jest ok 500 osób [ kupa luda ] Masonami byli Jan Olszewski i Bronisław Wildstein.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziwne jak tu niektórzy bronią rządu naszych sąsiadów... A przecież to są po prostu dyktatorskie praktyki, bo w normalnych wolnych krajach, to każdy może sobie przekraczać granicę kiedy chce i w jakim celu chce. Przecież to nie są terroryści ani przestępcy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wasyl
  • Wasyl
  • 22.02.2012 16:24

Czlonkowie PiS jako obywatele Wolski i Kaczorlandu poslugiwali sie nielegalnie Paszportami RP ! Powinni ich zamknac i zeslac do koloni karnej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gorol
  • Gorol
  • 22.02.2012 15:52

I bardzo dobrze!!. Może Polacy wreszcie zrozumieją, że Białoruś to suwerenny kraj i sąsiad z którym należy
utrzymywać poprawne stosunki, a nie pluć na niego i jego władze. Krzaklewskiemu zabroniono wjazdu gdyż chciał tworzyć wolne związki, a teraz polscy parlamentarzyści bez wiedzy i zgody strony białoruskiej chcieli
spotykać się z organizacją nie uznawaną przez władze. Ciekawe, jakby zachowywała się Polska gdyby Białoruś lub inne kraje (Niemcy, Rosja, Ukraina) postępowały tak jak polscy parlamentarzyści?

Komentarz został ukrytyrozwiń
jo
  • jo
  • 22.02.2012 14:47

bez zaproszenia bez jakiegokolwiek uprzednio powiadomienia strony bialoruskiej .nieproszoni goscie nigdzie nie sa witani.i my chcemy pouczac lukaszenke .dobre wychowanie wynosi sie z domu inaczej dostaje sie po nosie

Komentarz został ukrytyrozwiń
Centrolew
  • Centrolew
  • 22.02.2012 13:36

Bardzo dobrze, rewanż za Leppera

Komentarz został ukrytyrozwiń
WACEK
  • WACEK
  • 22.02.2012 13:10

Masoneria CHCE Z BIAŁORUSINÓW TAK JAK Polaków uczynić NIEWOLNIKAMI W XXI WIEKU!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

UFFF..........

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ibrahim
  • Ibrahim
  • 22.02.2012 12:22

I mieli rację,jak zobaczyli Lipińskiego i Górskiego to bali się o ich stan umysłowy,bo obok kłamstw nigdy nigdzie prawdy nie powiedzieli