Facebook Google+ Twitter

Polskie absurdy (cz. 1)

Polska jest krajem haseł. Polska jest pełna krzykaczy. Polska to absurd na absurdzie.

Cytologia ma być wprowadzona do wstępnych i kontrolnych badań lekarskich, które mamy wykonywać przed i w trakcie zatrudnienia. Super pomysł. Państwo dba o nasze zdrowie. Czy aby na pewno? Pełne szczepienie przeciwko HPV (rak szyjki macicy) kosztuje ok. 1500 zł. Ile z tego refunduje NFZ? Zero!

Z telewizora twarze krzyczą: epidemia grypy żołądkowej, na szpitalnych oddziałach dziecięcych brakuje łóżek. Leczenie szpitalne, domowe – kosztuje. Kto płaci? W domu Ty, w szpitalu – my, wszyscy. Ile? Dużo. Koszt szczepionki przeciwko grypie (owszem, możesz zachorować, ale przebieg choroby będzie dużo łagodniejszy) kosztuje 35 zł. Ile z tego refunduje NFZ? Zero!

Szpital. Ty z małym dzieckiem. Pielęgniarka mówi: możesz zostać z dzieckiem, trzeba tylko coś do spania sobie przywieźć. Przywozisz. Śpisz na podłodze, krzesełku albo nie śpisz w ogóle. Ty się zajmujesz dzieckiem. Podajesz leki doustne, inhalujesz, karmisz, przewijasz. Ogólnie robisz to wszystko, za co płacą pielęgniarce – ona za to zmierzy temperaturę (jeśli Ty akurat tego nie robisz), poda leki dożylne, domięśniowe. Pielęgniarka również wypełni kartę choroby. Dziecko zwymiotowało? Nie szkodzi, tu masz szmatę a tam wodę (przynajmniej taka scena odbyła się na moich oczach). Zmienić pościel? Proszę, tu masz poszewkę a tu prześcieradło (to akurat do mnie było). Czy NFZ płaci Ci za to? Nie! Państwo wspiera? Tak, pozwala Ci koczować przy łóżku Twojego dziecka!

Szczepienie przeciwko pneumokokom, zapaleniu płuc? Żartujesz chyba! Żeby Twoje dziecko otrzymało w szczepionce lżejszą postać krztuśca i jednocześnie zamiast 3 szczepionek otrzymało całość w 2 musisz zapłacić 120 zł, więc się nie dziw, że nie dadzą Ci szczepionki za 250 zł. Refundacja? To zaczyna być pojęciem czysto słownikowym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Odpowiedź jest jedna: system wyborczy jest zły, jak również system popierania korporacji zawodowych wszelkiej maści. Nie prowadzą on do demokracji lecz do jej wynaturzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.01.2009 10:46

Pospolite Ruszenie w Organizacji absurdem NIE JEST.!!!
Chcesz się przekonać - TO SPRAWDŹ.!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dodaję plusa. Wszystko byłoby ładne, gdyby nie było prawdziwe, ale jest, jak jest.
Pani Justyno, tylko nie indywidualne ubezpieczenia zdrowotne i składki emerytalne. Prywatne spółki - przeważnie - z ograniczoną odpowiedzialnością w każdej chwili mogą ogłośić upadłość i kto zapłaci za Pani leczenie, lub kto wypłaci Pani emeryturę ? Czy nieuczciwi pracownicy państwowi zaraz po staniu się pracownikami , czy szefami spółek prywatnych przejdą metamorfozę i będą okazami uczciwości i prawości ? Znam działanie spółek z O.O. z autopsji. Wpędziły mnie w chorobę z której już się nie wyleczyłem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Nie zgodzę się tylko, że nic nie możemy my szarzy-nieszarzy obywatele. Możemy pisać petycje, naciskać na posłów, radnych czy też sami inicjować jakieś akcje. To jak wygląda ten kraj zależy od nas samych.

Ładnie napisany tekst. Mimo tego co opisywało dobrze się go czytało.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.