Facebook Google+ Twitter

Polskie akcenty w Paryżu

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-09-21 21:46

Trwający od 22 do 28 września w Paryżu festiwal „Inna podróż. Na skrzyżowaniu Europy i świata” stworzy okazję do zaprezentowania Francuzom obcych kultur. Szansę tę wykorzysta również Polska.

Tydzień kultur / Fot. www.ficep.infoTydzień „L’Autre Voyage” jest zorganizowany w ramach francuskiej prezydencji w Unii Europejskiej pod patronatem RFI i Direct Matin.

Instytut Polski w Paryżu zaprasza na video-konferencję „Podróż po Azji – spacer akustyczny wzdłuż targu wietnamskiego” (22 września o godz. 19:00). Projekt - przygotowany przez Annę Gajewską (aktorkę) i Joannę Warszę (kuratorkę) – stworzony jest z nadzieją na pojawienie się nowego społeczeństwa multikulturowego i multietnicznego w pejzażu postkomunistycznym, który zdaniem twórców, pozostaje w dalszym ciągu homogeniczny.

W Warszawie jeden na stu mieszkańców jest pochodzenia wietnamskiego. Jednakże, ta wspólnota narodowościowa jest niemalże niewidoczna. Jaka będzie jej przyszłość po likwidacji targowiska, na którym ma powstać stadion na nadchodzące mistrzostwa Euro 2012?

Program festiwalu jest różnorodny. W ofercie znajdą się ekspozycje, pokazy filmów, fotografie, komiksy oraz spotkania i dyskusje – wszystko przygotowane przez artystów z różnych stron świata. Czy zatem Francji hegemonia kulturowa nie grozi?

Szczegóły na:
L’Autre Voyage - www.ficep.info.
Instytut Polski w Paryżu - 31, rue Jean Goujon; www.institut.pologne.net.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.