Facebook Google+ Twitter

Polskie Archiwum X - zarzut zabójstwa po 25 latach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-24 10:26

Po 25 latach podejrzany o zabójstwo w Starym Dworze niedaleko Olsztyna usłyszał zarzuty i został aresztowany na trzy miesiące. 47-letniego obecnie Zbigniewa N. wytypowali policjanci z tzw. Archiwum X wspierani przez ekspertów z laboratorium kryminalistycznego.

Sprawa dotyczy zabójstwa mieszkanki gminy Dobre Miasto z 1984 roku. Podczas przesłuchania w prokuraturze mężczyzna przyznał się do zabójstwa.

W nocy z 11-tego na 12-ty czerwca 1984 roku do milicjantów z Dobrego Miasta zgłosił się mężczyzna, który w mieszkaniu w Starym Dworze znalazł ciało swojej 71-letniej matki. Oględziny i sekcja zwłok wykazały wówczas, że zabójca zadał kobiecie kilka ciosów nożem. Mimo użycia psa, przesłuchań świadków i badań prawie 300 osób nie udało się wówczas ustalić sprawcy. Śledztwo zostało umorzone.

Teraz eksperci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zajmujący się rozwiązywaniem zagadek z policyjnych archiwów jeszcze raz poddali analizie ślady w bazie danych AFIS i w ten sposób ustalili podejrzanego. Śledczy odtworzyli przebieg feralnej nocy. Zbigniew N. miał w okolicy pić alkohol. Kiedy zrobiło się późno postanowił wracać do Olsztyna, gdzie pracował. Najpierw szedł na piechotę, potem jechał ukradzionym rowerem. 22-letni wówczas mężczyzna zgłodniał i jak sam wyjaśniał postanowił zajrzeć do lodówki pierwszego napotkanego domu. Kiedy był w środku, w drzwiach stanęła starsza pani. Spłoszony - zaatakował ją nożem.

Teraz 47-letni mężczyzna trafił do komendy policji prostu z olsztyńskiego Aresztu Śledczego. Odbywał tam karę roku więzienia za przestępstwa drogowe. Przyznał się do zabójstwa i podczas wizji lokalnej przedstawił przebieg zdarzenia. W śledztwie ustalono, że od lat 80-tych Zbigniew N. nie pracował, często mieszkał w leśnych szałasach i zerwał kontakty z rodziną.
Grozi mu dożywocie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.