Facebook Google+ Twitter

Polskie biathlonistki przetestują trasę olimpijską w Soczi

Już od jutra biathlonowy Puchar Świata zawita do rosyjskiego Soczi, gdzie w przyszłym roku odbędą się Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Kobieca reprezentacja Polski wystąpi w nich prawdopodobnie w najsilniejszym składzie.

 / Fot. Marc SchuelperBędzie to ostatnia szansa, aby przetestować trasy olimpijskie przed przyszłoroczną imprezą, podczas której będą rozdawane medale olimpijskie.

Polska kadra kobieca wyruszyła do Rosji w składzie z Krystyną Pałką i Moniką Hojnisz- medalistkami zakończonych niedawno mistrzostw świata w biathlonie. Poza nimi do Soczi wybrały się również Magdalena Gwizdoń oraz Weronika Nowakowska-Ziemniak. Start tej ostatniej jest zagrożony- pochodząca z Dusznik zawodniczka ciągle zmaga się z chorobą, która wykluczyła ją ze startu w biegu ze startu wspólnego podczas zawodów w Oslo.

Do niedawna niepewna startu była też Hojnisz- brązowa medalistka mistrzostw Świata i trzykrotna medalistka zakończonych niedawno mistrzostw Europy w bułgarskim Bansku miała zostać w Polsce ze względu na problemy finansowe Polskiego Związku Biathlonu. Ostatecznie jednak zawodniczka UKS-u Lider Katowice wystąpi w Soczi dzięki pomocy polskiego oddziału stacji Eurosport, która pokryje koszty pobytu biathlonistki.

Podczas trwającej od czwartku do niedzieli próby przedolimpijskiej panie zmierzą się w trzech konkurencjach. W każdej z nich Polki mają szanse na zajęcie wysokich miejsc, a one same najbardziej nastawiają się na zaplanowaną na 10 marca sztafetę. Dlatego też liczą, że Nowakowska-Ziemniak zdąży się wykurować do niedzielnego południa, gdyż bez niej start w sztafecie będzie niemożliwy ze względu na brak piątej zawodniczki. Mimo, iż Polki bardzo dobrze prezentują się podczas biegów indywidualnych, w "drużynówce" spisują się dużo gorzej. Najwyższy czas, by Polki pokazały swój potencjał również w tej konkurencji i z miłymi wspomnieniami wróciły tu za rok, by powalczyć o medale olimpijskie.

Plan zawodów Pucharu Świata w biathlonie w Soczi (konkurencje męskie i żeńskie):

7 marca 2013, czwartek

12:00- Bieg indywidualny kobiet
15:15- Bieg indywidualny mężczyzn

9 marca 2013, sobota
12:45- Sprint mężczyzn
15:45- Sprint kobiet

10 marca 2013, niedziela
12:15- Sztafeta mężczyzn
15:30- Sztafeta kobiet

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.