Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22424 miejsce

Polskie ciężarówki nie mogą wjechać do Rosji

Embarga ciąg dalszy - Rosjanie postanowili bronić swojego rynku i nie wpuszczają do siebie polskich ciężarówek, które utknęły na granicy.

Praktycznie każdego roku sprawa wjazdu polskich ciężarówek wraca ze zdwojoną siłą. Wraz z początkiem 2016 roku Rosjanie postawili jednak wszystko na ostrzu noża. Duma wprowadziła przepisy w myśl, których na teren federacji nie może wjechać produkt wyprodukowany w Polsce przez zagraniczny koncern. Winne są temu przepisy limitowe, które są bardzo skromne. Dodatkowo dochodzi do tego embargo na polską żywność i niemożliwy jest transport zboża, mięsa czy polskich owoców.

 / Fot. pap

Obecnie prowadzone są rozmowy ze stroną rosyjską, jednak nie przyniosły one oczekiwanych efektów. Polscy przewoźnicy muszą opuścić granicę polsko-rosyjską wraz z końce stycznia.

Jak pisze portal Money.pl podczas tej sytuacji więcej stracić mogą nasi wschodni sąsiedzi. Jeśli Polska zabroni wjazdu na swój teren, to rosyjscy spedytorzy stracą możliwość handlowania z zachodem najkrótszą możliwą drogą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Na razie dla Polski koniec szlaku jedwabnego przez Rosję do Kazachstanu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

hmm... to złe wieści.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.