Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22780 miejsce

Polskie ciężarówki nie mogą wjechać do Rosji

Embarga ciąg dalszy - Rosjanie postanowili bronić swojego rynku i nie wpuszczają do siebie polskich ciężarówek, które utknęły na granicy.

Praktycznie każdego roku sprawa wjazdu polskich ciężarówek wraca ze zdwojoną siłą. Wraz z początkiem 2016 roku Rosjanie postawili jednak wszystko na ostrzu noża. Duma wprowadziła przepisy w myśl, których na teren federacji nie może wjechać produkt wyprodukowany w Polsce przez zagraniczny koncern. Winne są temu przepisy limitowe, które są bardzo skromne. Dodatkowo dochodzi do tego embargo na polską żywność i niemożliwy jest transport zboża, mięsa czy polskich owoców.

 / Fot. pap

Obecnie prowadzone są rozmowy ze stroną rosyjską, jednak nie przyniosły one oczekiwanych efektów. Polscy przewoźnicy muszą opuścić granicę polsko-rosyjską wraz z końce stycznia.

Jak pisze portal Money.pl podczas tej sytuacji więcej stracić mogą nasi wschodni sąsiedzi. Jeśli Polska zabroni wjazdu na swój teren, to rosyjscy spedytorzy stracą możliwość handlowania z zachodem najkrótszą możliwą drogą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Na razie dla Polski koniec szlaku jedwabnego przez Rosję do Kazachstanu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

hmm... to złe wieści.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.