Facebook Google+ Twitter

Polskie Davos czyli XXII Forum Ekonomiczne za nami

"Nowe wizje na trudne czasy. Europa i świat wobec kryzysu" - to hasło XXII Forum Ekonomicznego, które odbyło się w Krynicy-Zdroju w dniach 4-6 września br.

Prezydent RP Bronisław Komorowski na Forum Ekonomicznym w Krynicy / Fot. K.M. RatschkaW wydarzeniu wzięło udział ponad 2,5 tys. gości z Europy, Azji i USA. Byli wśród nich między innymi politycy, ekonomiści, analitycy, przedstawiciele wielkich koncernów, organizacji pozarządowych, a także blisko pół tysiąca dziennikarzy.

Włodzimierz Brodniuk Starosta Ostródzki promował swój region na najwyższym poziomie zapraszając do najpiękniejszych obszarów POlski / Fot. K.M. RatschkaForum otworzył Bronisław Komorowski oraz
prezydent Chorwacji Ivo Josipović. Prezydenta RP podkreślił, że Polska jest „zieloną wyspą wzrostu” w Europie, ale rząd musiał zrewidować prognozy dotyczące przyszłego roku: wzrostu z 2,9 proc. do 2,2 proc., i deficytu z 32 mld zł do 35,6 mld zł.

Prezydent Aleksander Kwaśniewski podczas Forum w Krynicy / Fot. K.M. RatschkaPrezydent Josipovicia, przywódca kraju nie będącego członkiem UE, stwierdził, że wbrew przyjmowanym a priori interpretacjom, „europejska zapaść nie ma jedynie charakteru gospodarczego czy politycznego, lecz jest kryzysem strategii, wizji i przywództwa”, a „wspólnota nie może być własnością polityków ani 5 proc. najbogatszych obywateli, ale musi być bezpiecznym domem dla wszystkich”.

Park Technologiczny 3:0 - Miasteczko Multimedialne w Nowym Sączu / Fot. K.M. RatschkaW rozpoczynającej forum sesji plenarnej, która poświęcona została wyzwaniom stojącym przed Europą i światem w obliczu kryzysu, wzięli udział m.in. komisarz ds. budżetu UE Janusz Lewandowski, wicepremier Ukrainy Walerij Choroszkowski, dyrektor generalna UNESCO Irina Bokova oraz wicepremier i minister administracji publicznej i sprawiedliwości Węgier Tibor Navracsics.

Sądeczoki z Nowego Sącza upiększały Forum Ekonomiczne / Fot. K.M. RatschkaPodczas Forum w Krynicy odbyło się sześć sesji plenarnych i ponad 100 paneli dyskusyjnych, podzielonych na ścieżki tematyczne: makroekonomia, biznes i zarządzanie, forum energetyczne, innowacje i zrównoważony rozwój, ochrona zdrowia, polityka międzynarodowa, Forum NGO i społeczeństwo, Unia Europejska i jej sąsiedzi, państwo i reformy oraz nowa gospodarka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.