Facebook Google+ Twitter

Polskie drogi najgorsze w Europie? 40 proc. z nich to "czarne odcinki"

Jak wynika z międzynarodowego badania EuroRap, ponad 40 procent dróg krajowych w Polsce, to śmiertelnie niebezpieczne tzw "czarne odcinki." W ciągu ostatnich trzech lat, w wypadkach zginęło na nich 4,7 tys. osób.

Na Mazowszu najgroźniej jest pomiędzy Warszawą a Mińskiem, jak i przy wyjeździe z Mińska w stronę Kałuszyna. / Fot. Dikroliko, Domena publiczna http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Droga-s7.jpg Fragment krajowej "12" i "17" między Kurowem a Lublinem został uznany za najbardziej niebezpieczny odcinek w Polsce. W ciągu trzech lat doszło tam do prawie stu poważnych wypadków. Kierowcy muszą uważać także na drodze numer dwa pomiędzy Torzymiem a Świebodzinem, Warszawą a Mińskiem Mazowieckim oraz Mińskiem a Kałuszynem. Doszło tam do 220 poważnych wypadków.Na Mazowszu najgroźniej jest pomiędzy Warszawą a Mińskiem, jak i przy wyjeździe z Mińska w stronę Kałuszyna. Tam kierowcy mogą korzystać tylko z jednego pasa w obu kierunkach. Na dodatek trasa nie ma pobocza i jest wąska oraz kręta. W ciągu ostatnich trzech lat w okolicach Mińska Mazowieckiego, do poważnego w skutkach wypadku dochodziło średnio raz w tygodniu.

Jak zaznacza Ewa Ostaszewska z Polskiego Związku Motorowego, przyczyną wypadków nie zawsze jest nadmierna prędkość, ale zła infrastruktura. "Nawet w momencie popełnienia jakiegoś błędu kierowca na polskich drogach ma o wiele niższą szansę, że z tego wypadku nie dosięgną go jakieś poważne konsekwencje" - twierdzi.

Jak podaje RMF FM europejskie kryteria bezpieczeństwa spełniają autostrady A1 i A2. Obok Grecji oraz Bośni i Hercegowiny mamy najgorsze drogi w Europie. Najbezpieczniej jest w Holandii.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Może nie "za to", ale słusznie, że nie skąpią na fotoradary.
Natomiast posłałabym tych Panów wydających werdykt na Ukrainę. Tam są drogi dopiero!! Człowiek ma poczucie szczęścia wjeżdzając znów na polskie asfalty.
Polskie są wcale nie najgorsze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale za to nie skąpimy na fotoradary

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.