Facebook Google+ Twitter

Polskie dworce kolejowe są w opłakanym stanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-22 17:01

Blisko połowa polskich dworców kolejowych nie jest w pełni przygotowana do obsługi podróżnych. Takie wnioski - jak ustaliła IAR - znalazły się w raporcie Najwyższej Izby Kontroli. Oceniano 265 na prawie 1900 dworców obsługujących pasażerów.

Rzecznik NIK Błażej Torański powiedział, że polskie dworce kolejowe z reguły "są obrazem nędzy i rozpaczy". Kontrolerzy ustalili m.in., że na 42 dworcach brakowało dostępu do toalet, kas czy poczekalni, na prawie 70 nie funkcjonowały przechowalnie bagażu, a w ponad stu przypadkach odnotowano brak tablic rozkładów jazdy lub ich nieczytelność. Na niektórych dworcach nie było nawet tablicy z nazwą stacji. Najgorzej wypadły nie tylko mniejsze dworce takie jak Łódź Żabieniec, Wrocław Kuźniki, Oława, Wołów, Gliwice, Tychy, ale i bardziej "strategiczne" miejsca jak Katowice czy Warszawa Centralna i Wschodnia.

Błażej Torański zaznaczył, że zaniedbania nie zawsze są związane z brakiem pieniędzy. Jego zdaniem, nie ma też współdziałania między firmami zarządzającymi - PKP SA i PKP PLK - między innymi w kwestii ochrony obiektów.

Kontrola NIK obejmowała okres od stycznia 2005 roku do lutego bieżącego roku. Ocenie podlegały stan techniczny i przygotowanie do obsługi pasażerów. Więcej szczegółów poznamy jutro podczas konferencji prasowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.