Facebook Google+ Twitter

Polskie dzieci i młodzież ogarnęła siatkówkomania

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-12-02 07:59

Sprzedawcy sprzętu sportowego nie pamiętają tak dużego zainteresowania piłkami, butami i koszulkami siatkarskimi. Wszystko dzięki naszej reprezentacji, która po raz pierwszy od lat odniosła tak wielki sukces na mistrzostwach świata.

fot. Dziennik ŁódzkiNa szkolne treningi również przychodzi coraz więcej chętnych do uprawiania tego sportu. Przed stoiskiem z akcesoriami siatkarskimi w sklepie przy al. Piłsudskiego w Łodzi co chwila zbiera się grupka klientów. Najczęściej są to ojcowie z dziećmi. – Syn całe dnie spędzał przed komputerem, a teraz napatrzył się na grę naszych w Japonii i chce zapisać się na SKS. Zapłacę każde pieniądze, żeby tylko grał – mówi Rafał Jurecki, szukający piłki dla swojego 10-letniego syna.

W sklepie przy al. Jana Pawła II klienci mają do wyboru kilkanaście rodzajów piłek. Są też stroje i buty do siatkówki firmy, która dostarcza sprzęt polskiej reprezentacji. – Największym zainteresowaniem cieszą się koszulki, takie same, jakie noszą nasi siatkarze w Japonii – mówi Antoni Naglik, sprzedawca.

Dominik Szydlik, który na zakupy wybrał się z tatą kibicuje naszej reprezentacji. Na razie nie gra jeszcze w siatkówkę, ale chciałby przynajmniej usiąść przed telewizorem w koszulce reprezentacji. – Za parę lat będę grał tak jak oni – zapewnia chłopiec.

W mieście powstaje też coraz więcej amatorskich drużyn siatkarskich. Na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej tworzy się wydziałowa liga siatkówki. Swoje rozgrywki organizują także drużyny szkolne. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 już od wielu lat odnoszą sukcesy w lidze minisiatkówki. – Popularność tej dyscypliny może tylko podnieść frekwencję na treningach - mówią nauczyciele.

– Czekam na sukces naszej reprezentacji. Nie tylko dlatego, że jestem kibicem, ale także z powodu rosnących po każdym zwycięstwie obrotów - mówi Krystian Harasimowicz, sprzedawca sprzętu sportowego.

(mg) - Dziennik Łódzki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Myśle, że nie należy się podniecać. Trzeba poczekać ok. 2 miesięcy i dopiero może nas ogarnąć siatkówko mania, a nie tak od razu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.