Facebook Google+ Twitter

Polskie dzieci z Podola na koloniach w Tarnowie

Od 10 do 21 sierpnia br. przebywało w Tarnowie na kolonii 40 polskich dzieci z Kamieńca Podolskiego i Mierzyńca (Ukraina).

Tarnów. Wakacyjny pobyt polskich dzieci z Ukrainy. / Fot. Józef KomarewiczOd 10 do 21 sierpnia br. przebywało w Tarnowie na kolonii 40 polskich dzieci z Kamieńca Podolskiego i Mierzyńca (Ukraina). Organizatorem kolonii dla dzieci polskich z Ukrainy było Towarzystwo Przyjaciół Podola. Ich opiekunem był Tomasz Łakoma, reporter Wiadomosci24.pl.

Tarnów. Wakacyjny pobyt polskich dzieci z Kamieńca Podolskiego i Mierzyńca (Ukraina). / Fot. Józef KomarewiczPodczas pobytu w Polsce, dzieci z Podola odwiedziły m.in. Kraków, Porąbkę Uszewską, gdzie znajduje się sanktuarium NMP z Lourdes. Poznały również historię Tarnowa i jego renesansowe zabytki. Na koniec pobytu w Polsce, dzieci z Podola pojechały do Częstochowy, by w Klasztorze Paulinów pokłonić się przed tronem "Czarnej Madonny".

Tarnów. Wakacyjny pobyt polskich dzieci z Podola (Ukraina). / Fot. Józef KomarewiczPobyt w Polsce był dla dzieci polskich z Ukrainy wielkim przeżyciem. W prywatnych rozmowach chwaliły tarnowskie Towarzystwo Przyjaciół Podola z jego prezesem, Aleksandrą Świderską za organizację wakacyjnego pobytu. Wiele z nich wyraziło chęć ponownego odwiedzenia Tarnowa i innych polskich miast.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Też tak sądzę. Należy to wziąć pod uwagę przy następnych wakacjach dzieci polskich z Podola. Tę myśl warto poddać zarządowi Towarzystwu Przyjaciół Podola pod rozwagę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
z Tarnowa
  • z Tarnowa
  • 22.08.2012 08:59

Ważne byłyby spotkania z rówieśnikami, aby mogli zawrzeć znajomości i przyjaźnie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.