Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1678 miejsce

Polskie El Dorado

Zapowiada się "gorączka złota" w Polsce. "Złoto jest tam gdzie go szukasz" - E.Rutkowski - geolog.

Fot. ilustracyjna / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Native_gold_nuggets.jpg&filetimestamp=20050413044705Rosnąca z dnia na dzień cena uncji złota przekroczyła już dawno granicę 1000 dolarów. Nic nie zapowiada trendu w dół, wręcz przeciwnie, może ona osiągnąć zwyżkę, o kolejne kilkadziesiąt procent w najbliższych latach.

Odkryte przez geologów złoże złota na Dolnym Śląsku należy do największych w Europie. Znajduje się ono w okolicy kopalni miedzi Polkowice - Sieroszowice, należącej do Polskiego koncernu miedziowego KGHM. Zasobność polskiej "żyły złota" specjaliści określają na 80 ton, co jest europejskim rekordem. Złoto zalega głęboko, poniżej pokładów miedzionośnych, do niedawna wydawało się nieopłacalne by go eksploatować. Ale dziś sytuacja ta diametralnie się zmieniła.
Koncern KGHM poważnie zastanawia się nad jego wydobyciem. W Sudetach i Karkonoszach wytyczono 33 działki złotonośne. Złoto zalega również w Tatrach, Pieninach oraz Górach Świętokrzyskich.

Wykupu pierwszych koncesji na poszukiwania złóż złota w Polsce dokonały już pierwsze koncerny górnicze z Australii i Ameryki Północnej. Zapowiada się "gorączka złota" w Polsce. Poniekąd "zapomniano" o małej przedsiębiorczości Polskich obywateli. Złoto to bezpieczna inwestycja i nikogo nie trzeba do tego przekonywać. Sporym wzięciem, oraz dobrym interesem okazać się może wznowienie nakładu poradnika "Niezbędnik poszukiwacza złota", oraz zestawu „startowego”dla indywidualnych „poszukiwaczy”, wyposażonego w sito, łopatę i kilof.

bankier.pl
gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

Komentarze dające dużo do myślenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.02.2010 18:56

Jarku, nie nasuwa Ci się myśl dlaczego nic nie zrobiono pod tym kątem? Może inaczej to ujmę - kto miał to zrobić? Komisja za komisją, seks , owies, IPN, itd. To były sprawy którymi się zajmowano i zajmuje podobnymi nadal. Gospodarka kraju, cóż to takiego... Zbyt trudne przedsięwzięcie na niektóre umysły, popisał się były MEN z lekturami na co ich stać.... Długo by wymieniać jeszcze....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jarek! Gdybyś nawet wskazał palcem, gdzie jest złoto, na pewno nam Polakom nie opłacało by się go wydobywać. Gdybyś miał wątpliwości, spróbuj dostać koncesję. Już Nasi urzędnicy, Ci to rychło wybiją z głowy. A żyć trzeba! W tym i bawić, też. Polsko! Polsko! Cóż eś Ty za Pani? Że przy władzy siedzą Ci skorumpowani.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 31.01.2010 21:44

Piotrze, nie pamiętam aż tak dokładnych danych, ale dziękuję za uzupełnienie. Znalazłem także to - http://pl.wikipedia.org/wiki/Skutki_powstania_warszawskiego Niemniej wracając do daty 17 stycznia to się nie pomyliłem :) Niebawem mało kto będzie pamiętał datę wyzwolenia Warszawy, a okaże się, że II wojna światowa wybuchła nie 1 a 17 września..... O wyzwoleniu Kołobrzegu już się nie mówi, itd.....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Antoni, pomyliłeś się. W Powstaniu Warszawskim zginęło 18000 powstańców i po upadku powstania dokonano rzezi na ludności cywilnej przy pomocy białej broni w wyniku czego zginęło ponad 200.000 (200 tysięcy) ludności cywilnej. W sumie zginęło około 250.000 mieszkańców Warszawy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.01.2010 13:18

Niestety nawet historię u nas się upolitycznia, 17 stycznia - dzień wyzwolenia Warszawy nie jest ostatnio obchodzony tak uroczyście ( prawie wcale ), jak wysłanie na pewną śmierć POWSTAŃCÓW WARSZAWSKICH, gdzie niepotrzebnie zginęło ponad sto tysięcy ludzi. Polityka, polityka tylko jaka.......

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdrowy rozsądek tak i w tym wypadku jest potrzebny , odpowiednie kalkulacje ekonomiczne. Szkoda że wszystkim w tym kraju rządzi POLITYKA gdyż naprawdę jest ona zbędna i powinna się zajmować w pierwszej kolejności pracą na dobrym prawem i dostosowywaniem go do "pedzących czasów" a my dalej w BLOKACH.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.01.2010 22:27

Ale będą, nasi konstruktorzy projektują pojazdy które poruszają się po obcych planetach, a swojego złota nie potrafimy sami wydobywać.... Na odległość czymś tu zalatuje, może kolejna komisja, tym razem do spraw eksploracji złóż złota?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Antoni muszę Cię uspokoić te 80 ton jest w rękach KGHM , amerykanie i astralijczycy będą poszukiwac złota na Dolnym Śląsku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.01.2010 20:35

Nasze złożą, ale do ich wydobycia zaprasza się zagraniczne koncerny. Nie ma to jak szeroko pojęta gościnność... Ciekawe tylko na jakich warunkach Australijczycy i Amerykanie zaczną drążyć naszą ziemię... Jareczku - super materiał !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.