Facebook Google+ Twitter

Polskie elimiacje do Eurowizji już dziś!

Już dzisiaj przekonamy się, kto będzie reprezentował nasz kraj na tegorocznym konkursie Eurowizji.

Laureat zeszłorocznej edycji. / Fot. PAP/Paweł SupernakW maju w Oslo odbędzie się 55. Konkurs Piosenki Eurowizji. Polacy w tym roku będą już po raz czternasty ubiegać się o laury w tym konkursie. Do tej pory nigdy nie udało nam się wygrać, spośród polskich reprezentantów najlepiej wypadła Edyta Górniak (2. miejsce) i zespół Ich Troje (7. miejsce).

O tym, jaka polska piosenka będzie walczyła o zwycięstwo w tegorocznej Eurowizji, zadecydują widzowie. Inaczej niż w latach poprzednich, organizatorzy nie powołali komisji, która miałaby częściowy udział w wyborze reprezentanta.

Już dzisiaj przekonamy się, który finalista oczaruje widzów i otrzyma szansę zaprezentowania się przed europejską publicznością. Starać będą się o to Iwona Węgrowska, Aneta Figiel, Anna Cyzon, Zosia, Marcin Mroziński, a także zespoły: Leszcze, Dziewczyny, Nefer, Sonic Lake i Vir.

Początek krajowych preselekcji już o godzinie 20.15 na TVP1. Dzisiejszy koncert poprowadzą Artur Orzech i Aleksandra Rosiak. Zaplanowano także występ finalistów Eurowizji reprezentujących Polskę w ubiegłych latach - Edyty Górniak i Mieczysława Szcześniaka.

Według licznych rankingów opublikowanych przez rozmaite portale internetowe największe szansę na zwycięstwo mają Iwona Węgrowska i Marcin Mroziński. Czy rzeczywiście tak będzie? O tym dowiemy się już niebawem!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Gdybym oceniał te utwory w skali 1-10, najlepsza miałaby 2. Tego się nie da słuchać! W tym roku po raz pierwszy byłbym za wycofaniem udziału Polski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.