Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10227 miejsce

Polskie elity. Praca na kilka etatów i diety za nieobecność

Obawiam się, że polskie elity, nasi wybrańcy w sejmie, senacie czy radach miast i gmin zamiast dbać o dobro obywateli, miast, gmin, Polski, dbają przede wszystkim o swoje wpływy, miejsce w szeregu i swoją kasę.

Nasi wybrańcy potrafią tak ustanowić prawo w Polsce, na przykład - wyborcze (5-procentowy próg wyborczy w skali kraju, brak jednomandatowych okręgów wyborczych), że partie, które skupiają około 200 członków w kilkusettysięcznym mieście, zawsze przelicytują lokalnego kandydata do władzy i partyjna mniejszość rządzi bezpartyjną większością.

Dla szarego obywatela nasi wybrańcy stanowią takie prawo, że sądy mogą rozpatrywać nasze sprawy latami, a my musimy realizować wezwania urzędów, sądu w ciągu 7 dni. Musielibyśmy też śledzić wszystkie gazety, aby nie przegapić np. ogłoszenia przez sąd listy wierzytelności, bo mamy tylko 2 tygodnie na wniesienie ewentualnego sprzeciwu. Jeśli nie dotrzymamy terminu zostajemy z pustymi rękami.

Na temat represyjnego (restrykcyjnego) prawa w stosunku do obywatela napiszę może w kolejnym artykule. Dzisiaj chciałem przedstawić jako przeciwwagę fakt, jak nasi wybrańcy stanowią prawo, które dotyczy już ich bezpośrednio. Otóż zadbali oni o to, aby nawet za nieobecność na posiedzeniach sejmu, senatu czy rad miasta i gminy mogli otrzymywać diety. Wystarczy napisać usprawiedliwienie, że w tym czasie biorą udział w innych płatnych obowiązkach i podwójna kasa leci.

Zastanawiające skąd u naszych wybrańców taka „przewrotność Kalego”. Być może biorą przykład z elity najlepiej zarabiających kast prawników i lekarzy, którzy w tym samym wymiarze czasu pracy (8 godzin) mają po kilka etatów, oczywiście każdy osobno płatny. Zrozumiałe, że w dzisiejszych warunkach „wolności”, wywalczonej przez „Solidarność”, pieniądz stał się dobrem najwyższym, ale nasze elity zapominają, że pospólstwu też należą się „igrzyska i chleb”, że to oni powinni dbać o dobro obywatela, miasta, gminy i kraju.
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Katarzyna Doktorzyna
  • Katarzyna Doktorzyna
  • 03.05.2011 19:44

Ostatnio wprowadzili kasy fiskalne dla prawników i lekarzy (nie tylko), ale pozostawili im możliwość obejścia tego wymogu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdyby mi tak płacili za nieobecność!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.