Facebook Google+ Twitter

Polskie festiwale muzyczne wśród najlepszych na świecie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-03 08:18

Osiem polskich festiwali ma szanse na tytuł najlepszego festiwalu muzycznego na świecie. Organizatorzy konkursu UK Festival Awards ogłosili listę nominowanych w kategorii najlepszych zagranicznych imprez.

Aż trzy nominacje otrzymały imprezy organizowane przez agencję koncertową Alter Art. Szef agencji Mikołaj Ziółkowski przypomina, że już w zeszłym roku gdyński festiwal Open'er znalazł się w finałowej dziesiątce tego konkursu i jest przekonany, że w tym roku uda się ten sukces powtórzyć. Dwa pozostałe festiwale Alter Artu nominowane do nagrody to odbywające się w Krakowie Coke Live i Selector.

Kolejnym nominowanym jest festiwal w Jarocinie. Tomasz Waśko z agencji koncertowej Go Ahead powiedział, że obecna formuła imprezy stara się łączyć dwa żywioły. Festiwal nawiązuje do tradycji Jarocina, a jednocześnie trzyma się trendów panujących we współczesnej muzyce alternatywnej.
Z nominacji cieszy się Paweł Kostrzewa. Dyrektor artystyczny festiwalu Eko Union Of Rock w Węgorzewie zastanawia się co sprawiło, że jury konkursu zwróciło uwagę na tę małą imprezę. Podejrzewa, że komisję konkursową zainteresowało ekologiczne zaangażowanie festiwalu oraz jego umiejscowienie na Mazurach.

Wśród nominowanych festiwali znalazły się jeszcze poznański Global Gathering, katowicki Mayday oraz bydgoski Smooth Festival.

Internauci mogą głosować na ulubione festiwale na stronie www.festivalawards.com. Polskie imprezy są nominowane w kategorii Best Overseas Festival.

Pierwszy etap głosowania potrwa do 14 października. Do następnego etapu przejdzie 10 festiwali, które otrzymają najwięcej głosów. Drugi etap głosowania internetowego będzie trwać do 4 listopada. Zwycięzcę poznamy 16 listopada podczas gali UK Festival Awards w Londynie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.