Facebook Google+ Twitter

Polskie filmy: dwa do Azji, jeden do Ameryki

Wbrew opiniom, polska kinematografia ma się całkiem dobrze. Jak podała wczoraj Warszawska Fundacja Filmowa, trzy filmy, wyświetlone w trakcie Pokazów Warszawskich zostały zaproszone do udziału w międzynarodowych festiwalach filmowych.

Pierwszy film to Galerianki, debiut Katarzyny Rosłaniec który będzie można zobaczyć na Toronto International Film Festival. Wydarzenie to, nazywane "najważniejszą imprezą na kontynencie amerykańskim", odbędzie się w dniach od 10 do 19 września 2009.

Drugi film, również debiut, to Zero, autorstwa Pawła Borowskiego. Pojawi się na pierwszej edycji konkursu Flash Forward na 14. Festiwalu Filmowym w Pusan. Festiwal ten, określany największym w Azji, rozpocznie się 8, a zakończy 16 października bieżącego roku. Główną nagrodą w konkursie jest 20000 dol.

Trzecim filmem, ale drugim w dorobku reżysera, jest Dom zły, nakręcony przez Wojciecha Smarzowskiego, który zostanie pokazany w konkursie głównym 22. Tokyo International Film Festival. Festiwal, który jest jednym z dwunastu największych na świecie, należy do tzw. kategorii A. Odbędzie się w dniach od 17 do 25 października 2009 w Tokio. Główna Nagroda - Tokyo Sakura Grand Prix, stanowi równowartość 50000 dol.

Pokazy Warszawskie, odbywające się za sprawą Warszawskiej Fundacji Filmowej od 2000 roku, mają miejsce na przełomie czerwca i lipca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.