Facebook Google+ Twitter

Polskie filmy na Jameson Dublin International Film Festival

Aż trzy najnowsze produkcje kina polskiego znajdą się w programie tegorocznego Jameson International Film Festival w Dublinie!

 / Fot. Materiały dystrybutora"Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną"

Ekranizacja książki Doroty Masłowskiej pod tym samym tytułem, okrzykniętej mianem "pierwszej polskiej powieści dresiarskiej". Nieskomplikowana historia opowiada o losach dresiarza Silnego, którego towarzysko-narkotykowe przygody stają się pretekstem do snucia metafizycznych spostrzeżeń nad rzeczywistością polskich blokowisk i współczesnym rozumieniem patriotyzmu.

Obraz wiernie oddaje ducha powieści Masłowskiej, zgrabnie żonglując językiem patosu i ulicy na przemian. Poza efektownymi kostiumami i dopracowaną scenografią, film został świetnie zagrany i zmontowany, dzięki czemu widz kibicuje perypetiom niefrasobliwych bohaterów z dużą dozą sympatii.

"Snow White And Russian Red" ("Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną"),
reż. Xawery Żuławski
Czwartek, 25 lutego - 20.45 (108 min) w Lighthouse Cinema Smithfield.

"Wszystko co kocham"

Historia "Solidarności" i gorących dni roku 1981, opowiedziana bez historycznego zadęcia. Scenariusz, oparty w znacznej mierze na biografii reżysera i jego wspomnieniach z życia w małym, nadmorskim mieście i zmianach, dokonujących się tuż na jego oczach, opowiada historię 18-letniego Janka, syn oficera marynarki wojennej. Chłopak zakłada zespół punkrockowy, by głośno dać wyraz temu, co myśli o otaczającej go rzeczywistości szarego PRL-u.

A gdzie muzyka, tam i dziewczyny, pierwsze kontakty seksualne, alkohol, kumple... Rock'n'roll wygrywany na terenie jednostki wojskowej staje się jednak zarzewiem napięcia, które w tych napęczniałych od emocji czasach, łatwo doprowadzić może do tragedii... Gwałtowny konflikt z lokalnym aparatczykiem i śmierć bliskiej osoby zmienią w świecie Janka wszystko.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.