Facebook Google+ Twitter

Polskie filmy, polskie gwiazdy - wielka gala Złote Kaczki

Na gali nagrodzone zostaną najlepsze polskie filmy, które wyświetlane były w kinach w ostatnim sezonie, czyli od października 2008 do końca września 2009.

 / Fot. strona Złote KaczkiJutro (18 listopada) odbędzie się kolejna gala polskiego filmu - Złote kaczki. Telewizja Polska Program 1 zaprasza do obejrzenia tej wielkiej imprezy. Transmisja z Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki rozpocznie się o godz. 21.15.

Tegoroczna impreza składać się będzie z dwóch części: historyczno-kostiumowej i współczesnej. Nagrodzone zostaną filmy, które wyświetlane były w kinach w ostatnim sezonie, czyli od października 2008 do końca września 2009. Imprezę prowadzić będą Grażyna Torbicka i
Paweł Królikowski.

Część 1. historyczno-kostiumową rozpocznie Tomasz Karolak pięknym utworem Wojciecha Kilara „W stepie szerokim”, czyli pieśnią o Małym Rycerzu. Następnie usłyszymy „Dumkę na dwa serca” z filmu „Ogniem i mieczem” - zaśpiewają Edyta Górniak i Mieczysław Szcześniak, a znaną piosenkę z filmu Juliusza Machulskiego „Va Banque" wykona Borys Szyc.

Część 2. gali - współczesną też rozpocznie bohater serialu „39 i pół”, czyli Tomasz Karolak,
zaśpiewa „Meluzynę” z musicalu „Akademia Pana Kleksa”. Walca z „Nocy i dni” wykona Sonia Bohosiewicz, a nastąpi to tuż przed ogłoszeniem laureata w kategorii najlepszy film sezonu. Całość będzie oprawiona fragmentami filmów zgłoszonych do nominacji i nagrodzonych.

Pięć Złotych Kaczek trafi do twórców najlepszych filmów ubiegłego sezonu, nagrodzeni zostaną: reżyser, scenarzysta, operator, aktorka i aktor. Organizatorzy stworzyli nową kategorię - „Pojedynek Polska - Świat” w przekonaniu, że: „polska kinematografia nie wypadła sroce spod ogona i nie musimy mieć tu kompleksu ubogiego krewnego”, i że „film to w końcu nie jakaś śmiertelnie poważna sprawa i każdy sposób jest dobry, by wspominając największe dokonania filmowe, nie czynić tego w formie akademii ku czci, ale zabawy, która pozwoli uhonorować najlepszych, najciekawszych, najserdeczniej zapamiętanych twórców i ich dzieła” (cytat ze strony http://film.com.pl).

Statuetki wręczać będą m.in. Anna Dymna, Mariusz Bonaszewski, Ilona Ostrowska, Robert Więckiewicz, Grażyna Wolszczak, Bartłomiej Topa, Joanna Pierzak, Antoni Pawlicki, Olga Frycz, Mateusz Kościukiewicz, Julia Pietrucha, Jakub Wesołowski, Katarzyna Herman, Maciej Zakościelny, Agnieszka Warchulska, Arkadiusz Jakubik, Marta Żmuda-Trzebiatowska i Eryk Lubos.
Tuż przed galą w kuluarach Sali Kongresowej gwiazdy będą podpisywać pamiątkową, sześciolitrową butelkę szampana Moët & Chanson, a po imprezie odbędzie się licytacja tej wspaniałej butli. Dochód z aukcji zostanie przekazany na rzecz Fundacji Mimo Wszystko Anny Dymnej.

Więcej szczegółów na stronie film.com.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.