Facebook Google+ Twitter

Polskie filmy świętują w Luksemburgu. Nagroda dla Lecha Majewskiego

Przez dwa tygodnie, od 5 do 23 października, Luksemburg stał się centrum kinematografii Europy Centralnej i Wschodniej. Na festiwalu CINEAST, w którym uczestniczyło wiele polskich filmów, pierwsza nagroda przypadła Lechowi Majewskiemu za film "Młyn i krzyż".

 / Fot. plakatPodczas dwutygodniowego festiwalu organizatorzy festiwalu w Luksemburgu umożliwili miłośnikom filmów z Europy Centralnej i Wschodniej obejrzenie 40 filmów, z czego dziewięć zostało nominowanych do nagrody Grand Prix.

Poziom polskiego filmu oceniony został bardzo wysoko. Wśród dziewięciu nominowanych do głównej nagrody znalazło się kilka polskich filmów. Pierwsze miejsce zajął film "Młyn i krzyż" Lecha Majewskiego. Konkurowały z nim m. in.: "Sala samobójców" w reżyserii Jana Komasy i "Chrzest" – Marcina Wrony.

Na publiczność czekały w tym roku liczne atrakcje festiwalowe np. retrospektywa twórczości filmowej Marcina Koszałki, koncert Tomasza Stańki z jego kwintetem i Filharmonią Luksemburską czy koncert zespołu “Kult”.

Wśród filmów przedstawionych w ramach festiwalu można było obejrzeć najnowszy filmy Agnieszki Holland, nominowany do Oscara - "W ciemności" kilka filmów Romana Polańskiego i "Różyczkę" Jana Kidawy-Błońskiego.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.