Facebook Google+ Twitter

Polskie filmy w Karlowych Varach

Od 4 do 12 lipca odbędzie się 43. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Varach. W konkursie wezmą także udział dwie polskie produkcje.

Oficjalny plakat 43. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach / Fot. Materiały prasowe festiwaluNa tegorocznym festiwalu w Karlowych Varach, w dwóch oficjalnych sekcjach konkursowych Polskę będą reprezentować dwa filmy. W sekcji "Film dokumentalny" obraz Filipa Marczewskiego "Jak w niebie", natomiast w sekcji skupiającej filmy z Europy Środkowo-Wschodniej "Pora umierać", Doroty Kędzierzawskiej.

Na tegorocznym festiwalu, oprócz sekcji konkursowych, prezentowane będą min. przeglądy filmów takich reżyserów jak Nicoloas Roeg czy Ivan Passer, cykl filmów Horizons (najgłośniejszych filmów ostatniego sezonu) oraz cykl New Hollywood II, prezentujący filmy powstałe w Stanach Zjednoczonych na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych.

Dotychczas polskimi filmowcami uhonorowanymi na festiwalu byli Krzysztof Krauze, za film "Mój Nikifor", oraz Andrzej Hudziak, za rolę w filmie "Parę osób, mały czas", Andrzeja Barańskiego.

Więcej informacji na oficjalnej stronie festiwalu: www.kviff.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.