Facebook Google+ Twitter

Polskie firmy odnotowują coraz mniej bankructw

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-03 13:32

W ciągu trzech kwartałów tego roku w Polsce odnotowano spadek liczby upadłości. Z raportu przygotowanego przez firmę Euler Hermes wynika, że okresie styczeń-wrzesień 2008 bankructwo w naszym kraju ogłosiło 319 firm, podczas gdy w analogicznym okresie ubiegłego roku zmuszonych do tego było 353 przedsiębiorstw.

Najwięcej bankructw dotyczyło firm zarejestrowanych na terenie województw mazowieckiego, śląskiego oraz dolnośląskiego. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku spadkowa tendencja liczby upadłości dotyczyła 2/3 województw.

Największy procentowy wzrost upadłości odnotowano w województwie opolskim - o 50%, autorzy raportu podkreślają, że wynika to małej ilości firm w tym regionie.

W 2008 roku w Polsce najwięcej upadłości ogłaszały spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Według danych zebranych przez Euler Hermes najwięcej upadło firm produkcyjnych - ponad jedna trzecia odnotowanych przypadków. Na kolejnych miejscach znalazły się budownictwo oraz usługi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

pqpfexb
  • pqpfexb
  • 14.07.2011 16:32

7szBdg <a href="http://gkiqkzsqbvdg.com/">gkiqkzsqbvdg</a>, [url=http://wystqkqjptgp.com/]wystqkqjptgp[/url], [link=http://hzwdfchzzchc.com/]hzwdfchzzchc[/link], http://oopkoxaenure.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.