Facebook Google+ Twitter

"Polskie gówno" od 6 lutego w kinach. Zobacz zwiastun filmu (wideo)

"Polskie gówno" - wściekły musical w reżyserii Grzegorza Jankowskiego trafi do kin 6 lutego. Zwiastun zapowiadający produkcję można obejrzeć już dziś.

 / Fot. Tomasz Madejski / Film it / NEXT FILMRockowy riff nie przestaje grać w duszy lidera zespołu Tranzystory, Jerzego Bydgoszcza (Tymon Tymański). Jego pokręcona ekipa wraca na scenę – muzycy ruszają w trasę po Polsce, aby wypromować nową płytę. W końcu zdają sobie sprawę, że mimo hektolitrów krwi, potu i wódki, ich kariera stoi w miejscu. Wyjściem z sytuacji wydaje się być wdepnięcie w świat show-biznesu. Wściekły musical w reżyserii Grzegorza Jankowskiego trafi do kin 6 lutego. Zwiastun zapowiadający produkcję można obejrzeć już dziś.

O tym, że rock’n’roll to niełatwy kawałek chleba, dotkliwie przekonują się bohaterowie filmu „Polskie gówno” – ekipa starych wyjadaczy z zespołu Tranzystory. Muzycy, zwodzeni przez chciwego menadżera-komornika, są z dnia na dzień coraz bardziej rozczarowani kierunkiem, w którym zmierza ich kariera. Koncerty w śmierdzących piwem klubach i występy w katolickich liceach to nie to, czego oczekiwali, ruszając w trasę.

Zdesperowani artyści postanawiają w końcu wziąć sprawy w swoje ręce i zgłosić się do popularnego talent show. Od tej chwili każdy kolejny krok prowadzi ich głębiej w świat show-biznesu, kontrolowanego przez tajemniczą i wszechwładną sektę. Żeby porwać serca milionów, nie wystarczy talent i silna wola. Ceną sukcesu jest wyrzeczenie się undergroundowych ideałów i romans z bożkiem szołbizu.

Film Grzegorza Jankowskiego odsłania kulisy działania show businessu. Scenariusz Tymona Tymańskiego powstał w oparciu o doświadczenia zebrane podczas wielu lat kariery. Dzięki historii zespołu Tranzystory, widzowie dostaną w końcu zaproszenie na backstage, na którym rozgrywają się naprawdę hardcore'owe sceny.

W pierwszoplanowe role wcieliły się muzyczne legendy polskiej sceny rockowej – Tymon Tymański i Robert Brylewski. Partnerują im Filip Gałązka, Marcin Gałązka i Arkadiusz Kraśniewski jako zespół Tranzystory oraz Grzegorz Halama, Czesław Mozil, Arkadiusz Jakubik, Sonia Bohosiewicz, Jan Peszek, Marian Dziędziel i Bartłomiej Topa. W filmie pojawiają się również polscy muzycy i postacie show-biznesu – Krzysztof Skiba, Leszek Możdżer, Olaf Deriglasoff czy Mikołaj Lizut. Opiekę artystyczną nad filmem pełnił Wojtek Smarzowski.

Czytaj także: Woody Allen nakręci serial dla Amazona. Będzie to debiutancka produkcja wybitnego reżysera


„Polskie gówno” to wściekły musical, w którym widzom towarzyszą utwory skomponowane przez Tymona Tymańskiego, Roberta Brylewskiego i Arkadiusza Kraśniewskiego.

Film został doceniony podczas 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni, gdzie był prezentowany w sekcji „Inne Spojrzenie” i zdobył prestiżową nagrodę publiczności.

Film wejdzie na ekrany kin 6 lutego. Polskim dystrybutorem jest NEXT FILM.Źródło: Mat. pras.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

No i "ciemna materia" robi karierę w mediach...

link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po zapowiada się dobrze

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wściekła komedia to jest coś czego mi trzeba w naszym rodzimym kinie, bez dwóch zdań ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.