Facebook Google+ Twitter

Polskie i białoruskie służby celne będą współpracować

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-22 18:38

Polskie i białoruskie służby celne będą wymieniać się informacjami, dotyczącymi nadzwyczajnych zdarzeń na granicy. Jak poinformowała białoruska agencja Bełta takie ustalenia zapadły podczas niedawnego spotkania szefów służb celnych Polski i Białorusi.

Według dziennikarzy Bełty chodzi głównie o uporządkowanie ruchu samochodów ciężarowych. Szef białoruskich celników Aleksandr Szpilewskij twierdzi, że jeśli z jednej strony granicy utworzą się długie kolejki samochodów, czekających na odprawę, to dzięki szybkiej informacji z drugiej strony granicy będzie można skierować je na inne przejście graniczne.

Według Szpilewskiego celnicy obu krajów prowadzić będą wspólne akcje wykrywania i likwidowania grup przemytniczych i gangów narkotykowych. Polacy będą również wspierać Białorusinów w budowie nowego przejścia granicznego w okolicach Brześcia.

Budowa punktu kontrolnego, który odprawiałby ponad 1 tysiąc 200 samochodów na dobę, według informacji szefa białoruskich celników, byłaby w części finansowana przez Unię Europejską.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.