Facebook Google+ Twitter

Polskie "Jastrzębie" nad Szwecją

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-11 18:59

Polskie samoloty F-16 "Jastrząb" i śmigłowce W-3 ćwiczą w Szwecji. Manewry LOYAL ARROW to jedne z największych ćwiczeń w ramach struktur NATO.

Siły Powietrzne wystawiły na zgrupowanie 6 "Jastrzębi" z bazy w Krzesinach i 3 śmigłowce. Major Marcin Rogus - rzecznik Sił Powietrznych - powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że udział polskich pilotów w tych ćwiczeniach jest bardzo ważny. Dodał, że takie ćwiczenia to możliwość sprawdzenia polskich lotników, zwłaszcza samolotów F-16.

Uczestnicy manewrów już przećwiczyli kilka epizodów. Są one niezbędne do dobrej współpracy z resztą sojuszników. W ramach LOYAL ARROW poloci przećwiczyli już epizod, który polega na zgrywaniu w locie kilkudziesięciu różnych samolotów. Natomiast śmigłowce W-3 biorą głównie udział w ćwiczeniach poszukiwawczo-ratowniczych.

W ćwiczeniach LOYAL ARROW bierze udział 10 państw. W sumie w Szwecji, która jest gospodarzem manewrów, szkoli się 900 osób. Oprócz pilotów swoje umiejętności sparwdzają technicy pokładowi, inżynierowie i personel naziemny obsługujący ćwiczenia. Manewry potrwają do 18 czerwca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.