Polskie kajakarki zdobyły brązowy medal w Londynie!

Kajakarska dwójka Beata Mikołajczyk i Karolina Naja zdobyły brązowy medal w wyścigu na dystansie 500 metrów na igrzyskach w Londynie. To 9. medal polskich sportowców w tej imprezie.

/ Fot. PAP/Adam CiereszkoPolki, wraz z osadami z Węgier i Niemiec, od początku były na czele stawki. W połowie dystansu różnice między nimi były minimalne: Węgierki prowadziły o 0,1 sekundy przed Niemkami, Polki traciły tyle samo do Niemek.

Na finiszu pierwsze dopłynęły reprezentantki Węgier, wyprzedzając niemiecką dwójkę o 0,065 s. Polki przypłynęły trzecie ze stratą nieco ponad 0,3 s do drugiej osady. Czwarte Chinki straciły do naszych reprezentantek 0,136 s.

8. Nikolina Moldovan/Olivera Moldovan (Serbia) 1.48,941

W pozostałych startach Polacy nie walczyli o medale. Aneta Konieczna zajęła 2. miejsce w kajakarskim finale B kobiet (10. miejsce w klasyfikacji ogólnej). W finale B kanadyjkowych dwójek mężczyzn, Marcin Grzybowski i Tomasz Kaczor zajęli pierwsze miejsce i ostatecznie uplasowali się na dziewiątej pozycji.