Facebook Google+ Twitter

Polskie kobiety piją na potęgę

Porażające dane, dotyczące alkoholizmu wśród płci pięknej - 153 tys. kobiet w Polsce jest uzależnionych od alkoholu!

Z najnowszych badań wynika, że w latach 2005-2007 było w Polsce aż 153 tys. kobiet - alkoholiczek. Ocenia się, że wśród wszystkich osób uzależnionych - 30 proc. stanowią kobiety - donosi „Nasz Dziennik”.

Na dwóch pijących bez umiaru mężczyzn przypada jedna pijąca bez umiaru kobieta. Dla porównania - jeszcze 10 lat temu jedna pijąca napoje wyskokowe kobieta przypadała na 10 nadużywających alkoholu mężczyzn.

Badania mówią również, że w sposób ryzykowny i na granicy uzależnienia pije 6 proc. wszystkich Polek, a od 4 do 7 proc. pań ma problemy związane z nadużywaniem alkoholu.

Niepokojące są również dane dotyczące najmłodszego pokolenia. Badanie Europejskiego Programu Badań Szkolnych na temat Alkoholu i Innych Narkotyków przeprowadzone w 35 krajach europejskich wykazało, że polskie dziewczęta (15-17-latki) piją przynajmniej raz w miesiącu. Znajdują się na czele niechlubnego rankingu, w pierwszej trójce. Chłopcy są w pierwszej piątce.

Co dziesiąta Polka w wieku 18-29 lat wypija rocznie ponad 7,5 l czystego alkoholu, najczęstszym powodem jest samotność.

Źródło: Nasz Dziennik

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Mam wrażenie, że liczba 153 tys. dotyczy tych pań, które zgłosiły się, lub zostały zmuszone do terapii odwykowych. To samo z mężczyznami, czyli są to dane tak jakby "urzędowo" potwierdzone. Osób uzależnionych od alkoholu jest w naszym kraju o wiele więcej, tak jak i niebezpiecznie już pijących, jednak ich liczba, jak i wiek "inicjacji" od lat utrzymuje się na podobnym poziomie. Niestety nikt ich nie zdiagnozował, a podstawą alkoholizmu jako choroby jest zaprzeczanie i zakłamanie. Kobiety moim zdaniem mają większą dozę samooceny i łatwiej przyznają, że mają problem alkoholowy.
Co do źródła, które podniosło temat i opublikowało akurat teraz te wątpliwe dane, to czy nie jest to czasem przytyk do liberalizacji i laicyzacji życia ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.