Facebook Google+ Twitter

Polskie Koleje Państwowe - Polskie czy już nie?

Nie więcej jak rok temu nastąpiło "usamorządowienie" spółki Przewozy Regionalne. Która spółka będzie następna? "Intercity"? A może "Cargo"?

Postępujący rozpad Grupy PKP jest powodem coraz gorszej jakości świadczonych usług i opóźnień spowodowanych często złą jakością torów i dezinformacją między zakładami.

Rok temu spółka "Przewozy Regionalne" została wydalona z Grupy PKP. Od kiedy łączy ich z samorządami tylko umowa rozkłady są układane "w ciemno", liczba ich jest niedostosowana, niektóre jeżdżą zbyt rzadko i są za krótkie. Rozkład mamy zmieniony, ale prawdziwe zmiany się zaczną kiedy "PR" podpiszą umowę z Urzędami Marszałkowskimi. Kiedy idziemy i się pytamy: "Dlaczego pociągi są takie krótkie? Nie ma w nich miejscach i są zawsze zatłoczone". Odpowiedzią, którą uzyskujemy jest: "Nie zwraca się nam dołączenie wagonu". Niestety jest to mentalność Polskich Kolei. Jeżeli się nie zwraca tylko wychodzi "na zero" to się nie opłaca.

PKP Cargo jest jednym z największych przewoźników kolejowych w Polsce w kategorii przewozów towarowych. Od czasu kiedy zaczęły na tory wjeżdżać pociągi prywatnych przewoźników ilość pociągów PKP Cargo maleje z dnia na dzień. Wykończeni przez konkurencję? Nie sądzę. Powodem obecnego stanu jest złe zarządzanie finansami i marketingiem w firmie. Już nie od dzisiaj mówi się o tym, że władze w "Cargo" ma przejąć przewoźnik "DB" zza Niemieckiej granicy. Czy my coś na tym zyskamy? Na pewno przysłowiowy "Święty spokój", ale nic więcej bo w końcu zostanie rozprzedana kolejna część majątku Polski.

Optymistyczny rzut na stan PKP daje nam tylko spółka PKP "Polskie Linie Kolejowe" i PKP "Nieruchomości", które są jak akwizytor. Jeżeli nie zakupimy usługi to będzie nas nękał, aż ją kupimy. Taka polityka daje zyski ponieważ chcąc cokolwiek przewieźć za każdy przewóz musimy zapłacić.

Jak to mówią: "Za opóźnienia przepraszamy". Dopóki na Kolei będzie istna sielanka to stan i jakość przewozów długo się nie poprawią.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Polskie,czy już nie - jedno się nie zmienia: niedogrzane wagony,brud, smród i ubóstwo, a rozkłady jazdy są zbiorem przypadkowych liczb.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.